„Hned dva z nich se představili na pondělním tréninku a dali tam vtip. Zapadli dobře. Četl jsem, že poslední měsíce podávají dobré výkony. Olomoučtí kluci byli vždycky fajn a věřím, že i my jako tým jsme se jim ukázali v dobrém světle a půjdeme do zápasu i s nimi s nadšením,“ říkal na předzápasové tiskové konferenci Tomáš Souček.

A nejsou to jen Mojmír Chytil, Ondřej Zmrzlý a Jan Navrátil, kdo je v týmu nový (další sigmák Antonín Růsek už jeden start má). Nováčků je více - Matouš Trmal, Matěj Chaluš, Dominik Plechatý, Petr Schwarz

„Všechny vnímám pozitivně, jsou skromní, plní elánu a mají chuť. Cítím, že se budou chtít ukázat a fanoušek tento přístup ocení,“ sdělil Jaroslav Šilhavý.

Akce Repre mezi fanoušky v Galerii Šantovka. Tomáš Ujfaluši
Ujfalušiho bolavá kolínka drží. Olomouc by si zasloužila lepší repre zápas, říká

Problémem by pak mohla být souhra. „Nebudu lhát, je tady plno nových hráčů a museli jsme se seznámit. K tomu máme tradici, která je zábavná. Nebude to jednoduché, ale od covidu vždycky někdo chybí. Fotbal nějakou dobu hrajeme a kluci dostali nominaci za výkony v klubech, tak doufám, že je přenesou i sem,“ věří Souček.

Je však otázka, kolik sigmáků a kolik celkově nových tváři vyběhne na olomoucký trávník. „Všichni jsou k dispozici a předpokládám, že se někdo z nich na hřišti objeví, možná i od začátku,“ byl však tajemný trenér.

Na reprezentanty pravděpodobně čeká výborná kulisa, protože v úterý večer zbývalo posledních pár vstupenek.

„Ty jsou v internetovém předprodeji, pokud se neprodají, budou k dispozici před utkáním na pokladnách,“ řekl tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Mojmír Chytil se zdraví s fanoušky
Sigmáci jeli na repre sraz společně vlakem. Chytil bude nabídky řešit po podzimu

„Věřím, že se doprodají i ty poslední. Jsem rád, že nás fanoušci přijdou podpořit a půjdou se podívat hlavně na nás a ne na soupeře. Když hrajeme s Anglií nebo Brazílií, tak je jasné, že bude vyprodáno, takhle je to ale pocta pro nás a o to víc to těší,“ je spokojený kapitán týmu.

Ten má navíc na Andrův stadion dobré vzpomínky. „V lize tady byla vždy dobrá atmosféra, když přijeli slávisti a přidali se i domácí fanoušci. To stejné při zápase národního týmu. Sejde se hodně lidí z Moravy a budou nás podporovat. Pamatuji si to už i z jednadvacítky,“ uzavřel Tomáš Souček.

Trénink české fotbalové reprezentace v Olomouci. David Zima, Mojmír Chytil, Ondřej Zmrzlý, Antonín Růsek, Jan Navrátil
FOTO A VIDEO: Repre se Součkem i čtyřmi sigmáky trénovala v Olomouci