Naposledy jste v loňské sezoně v pohárovém utkání proti Plzni, za kterou schodou okolností tehdy chytal současný gólman Baníku Daněk, penaltu neproměnil. Věřil jste si na něj tentokrát?

Tak kdybych si nevěřil, tak tam nejdu. Tehdy proti Plzni jsem jednu penaltu dal a druhou ne. Teď mám celkově v Sigmě bilanci ze šesti penalt pět proměněných.

Věděl jste již předem, kam penaltu kopnete?

Od začátku jsem byl rozhodnutý a udělal jsem to přesně tak, jak jsem chtěl.

Pokutový kop byl velmi sporný. Jak jste zákrok Bolfa na Šultese viděl vy?

Nevím, kde k faulu došlo. Ta situace asi byla hraniční, ale faul to byl jasný.

Byl jste na penaltu určený, nebo jste ji dostal jako dárek k narozeninám?

Na penalty jsou určení čtyři hráči a kopat jde vždy ten, kdo si nejvíc věří.

Vy jste se ocitl i u druhé gólové situace utkání, jak byste ji popsal?

Podařilo se mi dát soupeři housle a před brankou byla velká skrumáž, takže mi nezbývalo nic jiného, než to tam nastřelit a nakonec z toho byl druhý gól, kterýl byl hodně důležitý, protože nás uklidnil a potvrdil naše vítězství.

Dnes jste si i solidně zeběhal, protože jste rozehrával většinu standardních situací. Bylo to v tomto chladném počasí hodně nepříjemné?

Ta zima je nepříjemná hlavně pro svaly, ale když se pak dostanete do zápasového varu, tak už jste zahřátý a zima tolik nevadí. Co se týká standardních situací, tak těch jsme měli díky agresivní hře Baníku hodně a je jen škoda, že jsme žádnou z nich nevyužili. Snad se to podaří příště.

V první půli jste se ale až do úvodního gólu do žádných velkých šancí nedostávali.

Myslím si, že jsme nehráli špatně a měli jsme hodně střeleckých pokusů. Bylo to utkání nahoru dolů. Baník také ukázal svou kvalitu, takže si myslím, že to bylo oboustraně zajímavé utkání.

Ve druhém poločase jste se dostali na chvíli pod tlak. Co se stalo?

Druhou půlku jsme tam měli takové hluché místo, kdy nás Baník přehrával a měl chvílemi i více ze hry, ale my jsme to naštěstí přečkali, udrželi jsme vedení 1:0 a pak přidali i druhý gól, který definitivně rozhodl.

Baník si ale mnoho šancí nevypracoval a asi není náhoda, že bojuje o záchranu.

Těžko říct. Myslím si, že nemají špatný tým. Ono když se hraje o záchranu, není to vůbec jednoduché a vůbec jim to nezávidím. Ale i tak jsme věděli, že nás čeká těžký soupěř a jsme strašně rádi za vítězství, protože jak Boleslav tak i Jablonec vyhrály. Ale nesmíme teď usnout na vavřínech. V příštím kole jedeme do Brna, které také hraje o holý život, takže se musíme dobře připravit.

Fanoušci v průběhu utkání vyjadřovali nespokojenost se systémem prodeje lístků. Jaký na to máte názor?

Já si myslím, že každý, kdo se nemá za co stydět, musí tato opatření překousnout, protože v tomhle okamžiku je na prvním místě bezpečí.

ONDŘEJ KAŠLÍK

ČTĚTE TAKÉ: Hodnocení: známky pro Sigmu za Baník