Tentokrát nejspíš zhatí posun o soutěž výš plánované zařazení Nových Sadů do jižní skupiny D.

„To jsme nemohli přijmout. Už tak jsme se obávali finanční náročnosti divize. V jižní skupině jsou vzdálenosti pro nás podstatně větší. Tím pádem ještě vyšší finanční náklady. Mrzí nás to, ale taková je situace," řekl Deníku člen výboru Nových Sadů Josef Ondroušek.

„Na svaz jsme odeslali dopis ve znění, že postup přijímáme v případě zařazení do severomoravské skupiny. Pokud budeme v jižní, postupu se vzdáme," dodal.

Nezmění-li se tedy situace ohledně plánovaného nasazení do divizních skupin, nahradí Nové Sady druhý tým tabulky krajského přeboru, Šumperk.

Definitivně jasno bude nejspíš až po losovacím aktivu 
v příštím týdnu. S největší pravděpodobností však divize v příští sezoně bude bez Nových Sadů.

Do Pelhřimova místo na Ostravsko

„Vzdálenosti v té jihomoravské skupině jsou opravdu šílené. Hráči by si samozřejmě vyšší soutěž chtěli vyzkoušet, ale chodí do práce 
a jezdit skoro každý druhý týden na zájezd na osm hodin… Za stejných podmínek jako 
v krajském přeboru… To jsme prostě nemohli přijmout," míní i trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Zatímco v severomoravské skupině E jsou nejvzdálenějšími soupeři celky z Ostravska, na jihu číhají například Pelhřimov, Stará Říše, Hodonín nebo Tasovice, které leží u Znojma.

Na jih to má z už etablovaných divizních týmů o něco blíže například Přerov. V soutěži však jsou také Kozlovice 
a divize by tím pádem přišla 
o derby. Totéž platí v jihomoravské skupině v případě sousedů Slavičína a Brumova.

S motivací v přeboru může být problém

Nové Sady tak velmi pravděpodobně čekají daleko spíš derby s Chválkovicemi, Holicí či Hněvotínem, než boje o patro výš.

„Musíme to brát rozumně. Pro vedení to také nebylo lehké. Na severní skupinu se peníze sehnaly, na jižní ne," řekl Trnečka.

„Některé kluky to určitě bude mrzet, že postup nevyjde už podruhé. Můžeme se pokusit o postup zase za rok. Buď seženeme víc peněz, nebo to třeba vyjde a dají nás na sever. Takhle se to bude muset hráčům podat. Je ale jasné, že s motivací v přeboru by mohl být trochu problém," uvedl kouč.

Padne asi i domluva se Sigmou

Setrvání v přeboru Novým Sadům nabouralo i další plány.

„Měli jsme už předjednanou spolupráci se Sigmou přes pana Gajdu, který tady byl na posledním zápase, že by tady mohli hrát například hráči, kteří končí v dorostu. To 
s krajským přeborem samozřejmě padá," dodal Trnečka.

„Na druhou stranu na krajský přebor máme kádr dostatečně kvalitní. Takže pokud nikdo neodejde, posily prakticky nepotřebujeme," dodal zkušený kouč.