Jenže dramatický zápas s emotivními momenty nakonec rozhodla jedna chyba při standardce a z těsné výhry 1:0 se mohl radovat Frýdek-Místek vedený trenérem Leošem Kalvodou.

„Určitě jsme nebyli horší než soupeř a měli jsme i víc vyložených šancí. Gól jsme dostali podle mě z otočeného faulu, ale nepohlídali jsme si hráče a byla to naše chyba. Ale kluky musím pochválit, vydali ze sebe maximum a hráli velice dobrý zápas s o dvě třídy lepším soupeřem," glosoval těžký souboj ostřílený kormidelník Nových Sadů Karel Trnečka a doplnil: „Myslím, že to kluky posílí. Je pro nás důležité, že si zvýší sebevědomí a v divizi se nám to snad zúročí."

Nové Sady skutečně působili sehranějším a aktivnějším dojmem, v pozici outsidera se domácí snažili zarputile bojovat po celých devadesát minut. Frýdek-Místek však s vyšší individuální kvalitou hráčů dokázal odolávat a také zahrozit.

„Myslím, že jsme celé utkání drželi pod kontrolou. Chyběli tomu akorát góly. Nepodařilo se nám dořešit nějaké přestupy a velká část sestavy byla defenzivně založená. Chyběli nám někteří hráči, kteří umí dopředu," nabídl svůj pohled kouč hostujícího celku Leoš Kalvoda, zatímco diváci tleskali novosadskému týmu za bojovný výkon.

Trnečka: Hodně chyběl Režný

V první půli se do šance dokázal protlačit David Alexa, ve slibné pozici už ale rozhozený pálil slabě a míč si pohodlně zkrotil gólman Frýdku Prepsl. Brankář hostů naopak nemohl mít střelu Samka z 31. minuty, ale fantastickým skluzem na brankové čáře ztečoval míč nad branku hostující kapitán Petr Literák.

Atmosféra po neproměněné tutovce začala houstnout, místo rohu totiž rozehrávali opět hosté. Reflex brankáře Nových Sadů Jiřího Zbořila ještě prověřil před pauzou zakončením zblízka Tomáš Hykel, gólman si však s jeho pokusem poradil.

Týmu Karla Trnečky chybělo v ofenzivě útočné eso, Tomáš Režný. Ten minulý půlrok působil v Rakousku a jeho návrat na Nové Sady ještě není administrativně dořešen. Agilní forvard tak přihlížel souboji pouze jako divák.

„Hodně nám chyběl Režný, je to útočník, který je schopný zaměstnat obranu a dát gól. Je zdravý a chtěl by hrát. Ale teď se to vyřizuje, trvá to prý asi třicet až šedesát dnů. Někde to visí na rakouském fotbalovém svazu. Doufám, že se to do prvního zápasu v Kozlovicích stihne," přál si trenér olomouckého celku Karel Trnečka.

Po přestávce měl blízko ke gólu domácí David Škoda, který před sebou se štěstím hrnul míč až do střelecké pozice ve vápně. Na poslední chvíli jej riskantně zastavil Švrček, penaltu však sudí nepískal.

K vyrovnání chyběly centimetry

Čtvrthodiny před koncem se skóre nakonec přece jen měnilo. Frýdek-Místek zahrával standardní situaci zhruba ze třiceti metrů a hrdina Valcířů z první půle Literák se postaral o další rozhodující moment.

Kapitán hostů si zaběhl nehlídaný až těsně před Zbořila, tečoval míč k tyči a gólman Sadů byl bez šance.

„Myslím, že i když jsme dostali gól, tak hráči ze sebe vydali maximum a ještě si nějaké šance a závary vytvořili. Za to je musím pochválit," pozitivně hodnotil Karel Trnečka.

Skutečně minutu před koncem chyběly Novosadským ke gólu možná centimetry, v jedné z tlačenic před brankou se domácí dokonce dožadovali odpískání penalty za ruku.

Na poslední roh šel do útoku také brankář Zbořil, ten se musel při následném brejku hodně rychle vracet zpět, když Valcíři spěchali s míčem za snadným gólem.

Situaci hasil faulem na čtyřiceti metrech od branky Novotný, červenou kartu však neviděl.

Po závěrečné dávce emocí si hráči přátelsky plácli a Frýdek-Místek se mohl těšit z postupu do dalšího kola MOL Cupu.

FK Nové Sady – MFK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branka: 72. Literák. Rozhodčí: Mikyska – Peřina, Dobrovolný. ŽK: Navrátil, Hodis, Škoda, Andreev, Novotný – Ilko, Vyskočil. Diváků: 250.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Samek, Hodis – Banasik, Škoda (77. Novotný) – Alexa, Andreev, Kryl (78. Brhel) – Papica (72. Šuba). Trenér: Karel Trnečka.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Berežný, Byrtus (76. Bialek) – Hykel, Ilko, Klabník, Krčula, Slaninka – Vyskočil (90. Javorek). Trenér: Leoš Kalvoda.