Bude to pro vás vzhledem k minulosti speciální zápas?

Speciální zápas to nebude. Díky tomu, že jsem v Dukle v minulosti působil, to bude přece jen trochu jiné, ale neoznačil bych to jako speciální.

Ale nějakou prémii spoluhráčům asi vypíšete.

To čeká asi každého před zápasem s mužstvem, za které dřív hrál. To je ale to nejmenší, co pro tým můžu udělat.

V Dukle nedochází k velkým změnám. Většinu kádru tedy znáte?

Hráči nemají důvod odtamtud odcházet. Lidé v Dukle dělají opravdu velmi dobrou práci. Na hřišti mají zažitý svůj systém. Bude to pro nás těžký zápas, ale rozhodně je v našich silách tam něco uhrát.

Jste s bývalými spoluhráči ještě v kontaktu?

Ano, ano. S několika staršími hráči v kontaktu jsem. Napíšeme si, zavoláme a podobně. Na ten zápas se těším a doufám, že si odvezeme tři body.

Na Dukle je kvůli rozlehlému stadionu a nevysokým návštěvám trochu specifické prostředí. Hráči soupeře se na něj musejí trochu připravovat. Jaké to je, když tam hráč nastupuje jako domácí?

Nehraje se tam zase tak špatně. Tím, že chodí méně lidí, tak je tam zase z tribun méně toho negativního. Mně se tam třeba hrálo s větším klidem. Navíc v Dukle jsou hráči, kteří už ve fotbale něco zažili a nerozhodí je to. Soupeřům se na Dukle hraje těžko, ale spíš než prostředím, je to kvůli tomu, že Dukla má propracovaný svůj systém hry.

Ptali se vás olomoučtí trenéři na něco z kuchyně Dukly?

Zatím se mě na nic neptali. Myslím si, že mají informací docela dost, takže nás dokáží připravit dobře. Pokud by ale bylo potřeba, tak samozřejmě rád pomůžu.

Po domácí ztrátě s Libercem je jasné, že musíte na Dukle bodovat. Souhlasíte?

Neřekl bych, že musíme, ale velmi chceme. Jak jsem říkal, jsem přesvědčený, že je v našich silách, abychom to dokázali. Jedeme tam s tím, že chceme vyhrát, ale říct, že „musíme", to je silné slovo.

Dali jste si v kabině nějaký cíl před dvěma venkovními zápasy v Praze (na Dukle a na Slavii)?

To nepadlo. Ale všichni víme, že po domácí ztrátě je třeba přivézt něco z venku. Věříme, že se nám to povede.

Jaký je zatím váš dojem z olomouckého týmu? Soudě podle prvního zápasu jste zapadl dobře.

U mě převládají zatím jen a jen pozitiva. Zápas s Libercem sice z mé strany ještě nebyl takový, jak jsem si představoval. Gól mi pomohl, ale výkon celkově nebyl ideální. Jinak mužstvo je tu dobré, docela mladé. Proto je důležité, abychom zvládali domácí zápasy a opadl z nás tlak. Pak se nám bude hrát lépe.

Váš výkon byl hodnocený pozitivně, přitom se stále ještě mluví o tom, že nejste na sto procent připravený. Tak kolik procent z Ivana Lietavy viděli fanoušci proti Liberci?

Nemám to moc rád, takové odhady na procenta. Spíš to beru podle osobního pocitu. Je jasné, že nějaké tréninky mi ještě chybějí. Pro mě bude lepší soustředit se na každý zápas zvlášť, a že to bude vždycky alespoň takové jako v posledním zápase. I s tím gólem. Mužstvu budu chtít pomoct co nejvíc. Co se týká spolupráce s ostatními, tak se to zlepšuje každým tréninkem. Snad to tak půjde i dál.