„Při stanovení cen vstupenek na jednotlivé zápasy jsme dospěli k určitému kompromisu mezi představami organizačního výboru a UEFA. Je to akce, která tu dlouho nebude, takže by se mohlo zdát, že na tom budeme chtít hlavně vydělat. Naším cílem je však maximální návštěvnost, tomu jsme přizpůsobili i ceny," řekl na tiskové konferenci předseda organizačního výboru Petr Fousek.

„Pevně věříme, že stadiony budou na každý zápas plné a bude skvělá atmosféra," dodal.

Vstupenky na utkání v základní skupině stojí od 100 do 200 korun. Na finále, které se uskuteční v Praze v Edenu v úterý 30. června, se diváci podívají za 250 či 350 korun.

K dispozici jsou také balíčky na zápasy na jednotlivých stadionech.

Prodej zahájil Pavel Nedvěd

Zahájení prodeje slavnostně odstartoval ambasador šampionátu, bývalý český reprezentant a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 2003 Pavel Nedvěd.

„Cena je perfektní vzhledem k tomu, jak obrovská akce to je. Bál jsem se, aby vstupenky nebyly drahé, teď se spíš bojím toho, abychom měli dostatečně velké stadiony," řekl Nedvěd.

Vstupenky budou k dostání prostřednictvím oficiálního webu turnaje www.u21euro2015.cz či přes Ticketportal. Jedna osoba si může koupit maximálně čtyři lístky.

V nejbližší době by také měli být k prodeji na pokladnách stadionů v Praze, Uherském Hradišti a Olomouci.

V Olomouci čtyři zápasy

Hanácká metropole bude hostit celkem čtyři utkání šampionátu. Ve čtvrtek 18. června se bude na Andrově stadionu hrát zápas Itálie – Švédsko (18.00), v neděli 21. června Švédsko-Anglie (18.00) a ve středu 24. června duel Anglie – Itálie (20.45). V sobotu 27. června od 18 hodin uzavře olomoucký program semifinále mezi vítězem moravské skupiny B a druhým týmem pražské skupiny A.