V zápase proti Boleslavi jste ukázali dvě naprosto odlišné tváře. V čem to podle vás bylo?

To je hrozně těžká otázka, my doplácíme na to, že nemáme vyrovnané oba poločasy a že v nich nehrajeme pořád stejně. Druhý poločas to bylo výborné, ale první poločas to bylo hrozné. Nevím, čím to je, ale nad tím se musíme všichni zamyslet a zlepšit to, protože kdybychom ten první poločas hráli jak druhý, tak bychom vyhráli jednoznačně.

Mohou hrát roli psychika a sebevědomí?

Myslím, že je to hodně o psychice hráčů. Jsou to spojené nádoby více faktorů. Musím pochválit Kubu Plška, že ve druhém poločase zahrál výborně a mančaft se s jeho příchodem a hrou hodně psychicky pozvedl.

Co se dělo o poločase v kabině? Byla tam bouřka a museli jste se hodně nahecovat?

Je to tak, vytkli jsme chyby a řekli si, jak máme hrát. Říkali jsme si, že už nemáme co ztratit, že můžeme hrát v klidu, protože už můžeme jenom získat. To se povedlo, ale za ten druhý poločas jsme mohli i vyhrát, protože tam byly nějaké další šance. Taky jsme ale mohli prohrát.

Patříte mezi hráče, kteří si v kabině v podobných situacích berou slovo?

Slovo si berou ti starší hráči, něco si tam řekneme včetně mě. Hlavní slovo má ale potom trenér a co řekne, to musíme plnit.

První inkasovaný gól patří mezi ty vyloženě smolné, že?

(usmívá se) To je už druhý takový tečovaný gól. Už jsem se bavil s Tomášem Lovásikem, že měním rukavice. S takovými tečovanými střelami jako teď nebo minule v Brně člověk těžko něco nadělá. Já ale měním rukavice a na zápas na Dukle už pojedu s novými.

S těmi aktuálními chytáte jak dlouho?

(směje se) Právě, že s nimi jsem chytal už od začátku ligy, kdy jsem nedostával góly. Ale ono to v rukavicích samozřejmě není. My se takhle bavíme a hecujeme, ale rukavice přesto vyměním a věřím, že na Dukle uspějeme.

Ochozy tentokrát docela zely prázdnotou. Jste zklamaní, že na tak důležitý zápas přišly jen tři tisícovky diváků?

To je velké zklamání. V prvním poločase tady byla obrovská negace, to nebylo dobré a každý by se nad tím měl zamyslet. Když jsme tady hráli se Spartou, tak všichni křičeli nadávky na soupeře, místo toho, aby nás povzbuzovali. Já vím z vlastní zkušenosti, že když po mně někdo řve, tak mě to naopak ještě vyhecuje, takže fanoušci by si měli uvědomit, že když řvou na soupeře nebo i na nás, tak vlastně posilují druhý tým psychicky. V prvním poločase fanoušci negativně řvali „střídej, střídej", pak kluci dají gól a už jim tleskají. Bylo by dobré, kdyby se nad tím fanoušci zamysleli.

S tím asi nebude problém pouze na olomouckém stadionu. Je to podle vás problém české povahy?

V celé České republice je to negativní, fanoušci tady ale jdou na Sigmu, jsme tady Hanáci z Hané a oni nadávají. Bylo to v situaci, kdy se nedaří, já to chápu, ale můžu dát ruku do ohně za každého hráče, že se prostě snaží, že nedělá nic schválně a že všichni bojujeme, i když to tak někdy nevypadá. Musí to být spojené, že fanoušci i hráči musejí být pozitivní a mít společný cíl, kterým je vítězství a úspěch Sigmy.