„Nemůžeme na soustředění jezdit každý týden, musíme se připravit každý individuálně a v Brně to zvládnout, aby byl větší klid," říká brankář Zdeněk Zlámal. Na patnáctou sestupovou příčku má Olomouc momentálně pěti bodový náskok.

Minulý týden jste strávili v klidu, v horách. Tento už jste v klasických domácích podmínkách. Jak vám to vyhovovalo?
Zažil jsem to poprvé. Ze začátku, když jsme se to dozvěděli, tak ty reakce byly všelijaké. Ať už třeba od přítelkyně, nebo i pro nás samotné to byl trochu šok, protože člověk má v plánu přes týden něco zařídit. Nikdo nevěděl, co ho čeká. Ale jak už jsme tam byli, tak všichni jsme se to snažili vzít pozitivně. Proběhly nějaké pohovory, myslím, že i mezi klukama jsme si řekli hodně. Ve výsledku to nakonec mělo pozitivní efekt.Sigma proti Bohemians

Brali jste to tak trochu jako trest za nevydařené výsledky? Trochu to připomnělo tréninkové báze v Rusku.
I kdybychom odjeli někam běhat do hor, za ty výsledky a hru, kterou jsme předváděli, tak bychom se těžko mohli divit. Určitě hodně záleží na tom, jak k tomu člověk přistoupí. Kdybychom to vzali celé špatně a všechno negovali, tak by nám to asi nepomohlo a těžko bychom vyhráli. Vymysleli to trenéři a podle výsledku se rozhodli dobře.

Teď vám tedy nezbývá než dobré výsledky udržet, aby se podobná soustředění nekonala pravidelně.
Přesně tak. Teď už si toho aspoň budeme vážit, že můžeme být doma (směje se). Ale to si dělám srandu. Doufám, že zvládneme i zápas v Brně a bude větší klid. Je to pro nás teď hodně důležité období.

Jaký zápas v Brně očekáváte?
Bude to určitě zase nervózní z obou stran. V žádném případě se ale nechceme dostat do situace, jako byla před týdnem, kdy jsme byli dva body od sestupu. Rozhodovat budou maličkosti. Musíme i na tréninku udělat všechny detaily správně a vyvarovat se chyb.

V zápase proti Bohemians jste se vrátil do branky po krátké přestávce a před vámi byla úplně jiná obrana, než s jakou jste absolvovali zimní přípravu a první jarní zápasy. Nevadilo vám to?
Dá se říct, že je mi jedno, kdo tam hraje. Trenér udělal nějaké změny po Jihlavě, což se dalo čekat. Vsadil na zkušenost. S Alešem i s Pavlem se dobře známe, takže to nebylo nic nového. Ale i Jarda Svozil se Šindym mají kvalitu. Ze začátku to fungovalo, porazili jsme Slavii. Takže jestli je tam ten nebo ten, to já neřeším.

Podstatný byl jen výsledek.
Rozhodně. Všichni jsme úplně všechno podřídili úspěchu. Věděli jsme o důležitosti toho zápasu. Byl to velký tlak, protože jsme věděli, že si nesmíme dovolit klopýtnout. Nakonec jsme to zvládli, i když s odřenýma ušima. Víme, že výkon nebyl bůhvíjaký, ale to jsme očekávali. V zápasech pod tlakem to tak totiž většinou bývá.