Odehrál skvělou přípravou, během které byl nejlepším střelcem Olomouce. I první půlka podzimní části mu vyšla slušně a z úvodních devíti zápasů nastoupil sedmkrát v základu. Poté mu ale nevyšel zápase s Brnem a ze sestavy jej vytlačil Klesnil.

„Příprava i začátek sezony se mi povedly. Prvních šest kol bylo dobrých. Potom bohužel přišel útlum a nehrál jsem vůbec," vzpomíná Doležal.

Ten si na další příležitost musel počkat až na závěr podzimu, kdy se vrátil do základu a vstřelil důležité góly v zápasech na Slovácku a proti Dukle. „Dostal jsme zase šanci a využil jsem ji," těší Doležala.

Sezonu jste zakončili remízou 2:2 s Duklou. Do zápasu jste vstupovali s jednogólovým náskokem. Jak to, že se utkání tak zkomplikovalo?
Zápas se nevyvíjel vůbec dobře a brzy jsme inkasovali. Nechápu, jak může brankář pustit takový gól. Potom se Dukla zatáhla a my jsme se tam nemohli dostat. Pak navíc přišel další gól, ale naštěstí jsme dokázali rychle snížit. Před druhým poločasem jsme v kabině dostali trošku čočku a hned na začátku druhé půle přišel gól. Pak to mohlo dopadnout jakkoliv, ale jsme moc rádi, že jsme postoupili.

Vyčítáte hodně Martinu Blahovi první gól Dukly?
I když to hráči hodně sedlo, ta střela šla na jeho stranu. Ne, že bych to Blážovi vyčítal, ale myslím, že by takový gól asi dostat neměl.

Na konci první půle jste vstřelil důležitou branku na 2:2. Před gólem měli míč na kopačkách hráči Dukly. Čekal jste, že se k vám může balon dostat?
Nečekal. Ale my jsme dobře Duklu ve středu hřiště zapresovali. Já jsem viděl, že stopeři jsou hodně daleko od sebe. Hráč soupeře mi to nahrál a dal jsem si míč před sebe. Potom jsem musel ustát souboj, při kterém mi obránce zavadil o nohu. Ale i tak jsem dal gól, který nás hodně povzbudil.

Byl první poločas z vaší strany ležérní?
Možná tam bylo trochu podcenění. Asi jsme si mysleli, že se porazí sami. Z prvního zápasu jsme měli vedení 1:0, ale Dukla ukázala, že hraje v pohodě a že má výbornou formu. Naštěstí jsme to zvrátili.

Jak nepříjemné bylo to přerušení po zranění rozhodčího?
Bylo to nepříjemné, protože jsme nevěděli, co bude. Nejdřív jsme stáli na hřišti, pak jsme šli do kabiny, potom zase zpátky na hřiště, takže člověk trochu vypadne z tempa. Ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Amiga je škoda

Pro vás osobně je zřejmě škoda, že už podzim končí.
To jo. Začal jsem v základu, pak jsem vypadl, ale na poslední zápasy jsem zase dostal šanci a dařilo se mi. Uvidíme, jak se situace vyvine na jaře.

Jak byste svůj podzim zhodnotil?
Příprava i začátek se mi povedly. Prvních šest kol bylo dobrých. Potom bohužel přišel útlum a nehrál jsem vůbec. Ke konci jsem opět dostal šanci a využil jsem ji.

Ke konci podzimu se herní projev mužstva zlepšil, ale paradoxně jste v posledních zápasech nevyhrávali. Jaké pocity ve vás po podzimu převládají?
Na konci podzimu jsme se neuvěřitelně herně zvedli, byť ty nejdůležitější zápasy jsme prohráli. Body jsme ale nasbírali jinde. V přípravě musíme zapracovat na obrané fázi a na jaře se uvidí.

Sigmu opouští Daniel Rossi. Je to pro vás velká ztráta?
Je to ztráta, ale musíme se s tím vyrovnat. Každý hráč je nahraditelný, ale s Amigem byla velká sranda v kabině a na hřišti měl zase velké zkušenosti. Ale bohužel takový už je fotbalový život.

Ondřej Kašlik