Nyní se musí zkušený fotbalista vyrovnávat s pro něj nezvyklou rolí náhradníka.

„První dvě kola jsme nezvládli. Já jsem je hrál a hrál jsem špatně. Nastala situace, kdy mě trenér vyměnil a najednou se vyhrálo," uvědomuje si třicetiletý odchovanec Slovácka.

„Udělali jsme nějaké body a sestava zůstala. Mně nezbývá než pracovat a čekat na šanci," dodal Ordoš, který zatím neztrácí motivaci a snaží se vybojovat zpět své místo.

„S motivací problém nemám. Ta je naopak větší, když člověk nehraje. Nezbývá mi než makat," uvedl šestý nejlepší střelec v historii Sigmy.

Trenér Kotůlek dokonce na tiskové konferenci před zápasem s Jabloncem připustil, že by se nebránil odchodu nejlepšího ligového kanonýra ze sezony 2010/2011.

Možnost odchodu ze Sigmy však Ordoš zatím nijak komentovat nechtěl.

Míč do lajny a tři lidi v náběhu

Místo toho se raději pokusil najít příčiny olomouckého trápení na domácím hřišti, kde zatím Sigma ani jednou ze tří pokusů nezvítězila.

„Přijde mi, že to všichni chtějí moc brát na sebe. Když můžeme dát centr, zasekneme. Když můžeme někomu nahrát, tak ještě zkoušíme kličky. Někdy je lepší si to dvakrát třikrát vyměnit mezi sebou a přehrát je takhle než obcházet tři lidi," prohlásil Ordoš.

Podle něj by Sigma měla hrát před bránou soupeře přímočařeji.

„Musíme to zvládnout kolektivně tím, že si pomůžeme. Dát si míč do lajny, do centru a tři lidi v náběhu. Takhle jsme vždycky dávali góly. Ne že dostaneme balon do lajny, kluci si to zaseknou, zkoušejí kličky, přešlapovačky a podobné kraviny. Prostě to zjednodušit. Nic víc," řekl olomoucký útočník, který se na hřiště zápase s Jabloncem dostal v 73. minutě.

V té chvíli už byli na trávníku i další dva vysocí útočníci Lietava a Doležal. Ordoš se tak musel zatahovat hluboko do hřiště a chvílemi operoval na pozici štítového záložníka.

„Nepřišel jsem jako defenzivní záložník. Spíš to vyplynulo ze situace. Honza Navrátil už toho měl dost a zůstával hodně viset nahoře. Měl jsem pokyny dostat se dopředu," upřesnil svou roli 190 centimetrů vysoký útočník.

Kombinujeme místo nákopu do vápna

Ani jednu ze tří věží v útoku však Olomoučtí k většímu tlaku nevyužili.

„Je devadesátá minuta a my kombinujeme místo toho, abychom to kopli do vápna, když tam jsme tři dobří hlavičkáři," zlobil se Ordoš.

„Ale v tom bych hlavní chybu neviděl. Celkově si nevytváříme žádné šance," prohlásil autor 51 ligových branek, z nichž 41 vstřelil v barvách Sigmy.

Hlavní rozdíl mezi Jabloncem a Olomoucí byl podle Ordoše v dohrávání brejků.

„Musíme říct, že Jablonec hrál výborně. Myslím, že nás do kombinace nepustil. Tu středovou formaci mají výbornou a byl to kvalitní soupeř. My jsme tam také měli náznaky brejku, ale oni to před tu bránu prostě dostanou," všiml si Ordoš.

Jestli lidi už nepřijdou, žádný div

Sigma má po šesti kolech pouhých pět bodů, což je i přes těžký los zklamání.

„Je to nepříjemné. Hlavně ta domácí utkání. Jestli už na ty domácí zápasy lidi nepřijdou, tak se ani nemůže nikdo divit," nebral si servítky Ordoš.

„Venku jsme aspoň něco uhráli, ale domácí utkání nezvládáme. Ještě jsme doma nikoho nepřehráli. Na tom musíme hodně zapracovat. Venku se nám na brejky daří, ale tam nám to soupeři otevřou. Když jdeme do plných, nedokážeme si vytvořit žádnou šanci," uznal Ordoš.

Ondřej Kašlík