Olomouc tak před posledním zápasem v Liberci nemá situaci ve svých rukou. „Ta radost je taková trpká," hlesl po zápase kapitán Sigmy Aleš Škerle. Podle zkušeného stopera si ale tým může za tuto situaci sám. „Měli jsme ty body uhrát dřív a nespoléhat, že to dohoníme v posledních kolech. Nezbývá nám teď nic jiného než bodovat v Liberci," uvědomuje si Škerle.

Jak moc vám kalí radost z vítězství výsledek Bohemians 
v Jablonci?

Dozvěděli jsme se to až teď po konci utkání, kdy nám to po děkovačce řekli kluci na střídačce. Ta radost je taková trpká. Je to o to nepříjemnější, že Bohemka dala gól až v poslední minutě. Měli jsme ty body uhrát dřív a nespoléhat, že to dohoníme v posledních kolech. Nezbývá nám nic jiného než bodovat v Liberci.

Měli jste zprávy z Jablonce 
i v průběhu zápasu?

Ne, na to jsme se vůbec nesoustředili. My potřebovali hlavně zvládnout domácí utkání a pak čekat jak dopadne Bohemka.

Jak byste v této chvíli hodnotil šance na záchranu?

Těžko hodnotit. Každý bod bude rozhodovat. Musíme to nějak uválčit, jet do Liberce zabodovat a spoléhat, že Plzeň na Bohemce neprohraje.

Když se vrátíme k utkání proti Znojmu, byl váš výkon podle představ?

Kromě těch neproměněných šancí asi ano. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Vzadu jsme hráli jednoduše a nepouštěli se do složitých kombinací. Bylo to dnes o bojovnosti. 
V tomto počasí stál zápas hodně sil, ale všechno jsme plnili tak, jak jsme měli.

I když jste hráli ve druhé půli přesilovku, hra působila trochu nervózně. Svazovala vám důležitost zápasu nohy?

Bylo to nervózní. Měli jsme šance, ale gól na 2:0 jsme dlouho nedali. Nervozita pak stoupala, protože mohl padnout nějaký gól z brejku nebo ze standardní situace. Chyběl nám druhý uklidňující gól, který padnul až těsně před koncem.

Teprve podruhé jste na jaře udrželi nulu. V čem se obrana oproti předchozím zápasům zlepšila?

Dnes jsme nedostali žádný gól ze standardní situace. Pohlídali jsme si to. Bylo to kompaktní a celé mužstvo bránilo poctivě.

Jak moc bylo Znojmo v útoku nebezpečné?

Věděli jsme, že mají rychlou přechodovou fázi. Mají dobře technicky vybavené hráče. Snažili jsme se je hned dostupovat a presovat, aby nedocházelo k brejkovým situacím. Sem tam sice k nějaké došlo, ale celkově neměli na bránu žádnou pořádnou střelu. Navíc už jim ke konci trochu docházely síly.

Po poločase jste vedli 1:0 a soupeř dostal červenou kartu. 
S čím jste šli do druhé půle?

Chtěli jsme hrát pořád stejně aktivně. Podržet trochu balon, aby oni běhali bez míče. Roztáhnout hřiště, abychom hru otáčeli. Z toho pak pramenily naše šance, když jsme to otočili do té slabé strany a náš hráč tam vyplaval.

V kádru Znojma působí několik temperamentních hráčů ze Srbska a Bosny, kteří dostali některé zbytečné karty včetně červené. Chtěli jste toho využít?

Od Radima Nepožitka jsme věděli, že jsou trochu náchylnější k takovým zákrokům. Když se na ně přitvrdí a hraje se jim do těla, tak se pak tolik nesoustředí na hru a nechají se rozptýlit.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK