Šestadvacetiletý dlouhán si ve 21. minutě naběhl na přízemní centr Jakuba Petra a s přehledem uklidil míč do brány. Pro olomoucké kladivo to byl první ligový gól v sezoně.

„Měl jsem i nějaké další šance, ale vzali to za mě bravurně Michal Ordoš a Kuba Petr," poznamenal Klesnil.

Příbram jste porazili 6:1. Mohlo to být vůbec lepší?
Já myslím, že jo. Ještě něco tam spadnout mohlo. Jinak je to ale super výsledek. Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání. Od první minuty jsme hráli s nasazením a Příbram prakticky k ničemu nepustili.

Překvapilo vás, že jste si proti Příbrami takhle zastříleli?
Asi bylo důležité, že jsme rychle dali první gól. Potom přišel druhý pojišťující a po poločase jsme vedli 2:0. Příbram věděla, že máme hodně navrch. Oni to pak celkem otevřeli a my jsme toho využili. Máme tým, který takové chyby umí potrestat, a jednoznačně jsme je porazili.

Vy jste celé gólové představení ve 21. minutě začal. Byl to snadný gól?
Věděl jsem, že kolem mě nikdo není. Kuba Petr mi to dal přímo před bránu. Snažil jsem se to dobře trefit. Soustředil jsem se, aby mi to nesjelo a naštěstí to tam spadlo.

Gólů jste mohl dát i víc. Především vaši ráně z 84. minuty chyběli jen centimetry.
Ano, to byla škoda. Honza Navrátil centroval z boku a já jsem to pak asi špatně řešil. Střílel jsem křížem, ale zřejmě jsem to měl dát kolem gólmana, kde bylo hodně prostoru. Měl jsem i nějaké další šance, ale vzal to za mě bravurně Michal Ordoš. I Kuba Petr hrál výborně. Takže paráda. Mohli jsme dát i více gólů, ale musíme si ještě něco nechat na příště.

Uvědomovali jste si za stavu 4:1, že se v případě vstřelení dvou gólů posunete o skóre první místo?
Nevím jak kdo, ale já se snažím hrát pořád naplno a když vidím, že je možnost dát více gólů, tak toho chci využít. Myslím, že každý má chuť dát více gólů, ale jestli vyhrajeme o dva nebo tři, nad tím nikdo nepřemýšlí. Já si uvědomil až po zápase, že jsme první a byl to krásný pocit.

Teď vás čekají dva těžké zápasy proti Plzni a Jablonci. S čím do nich půjdete?
Doufám, že do Plzně pojedeme pro tři body. Trenér se nás pokusí v týdnu na soupeře dobře takticky připravit. Jsme teď tak nakopnutí, že si věříme. Venku se nám hodně daří, takže můžeme vyhrát i tam.

Neobáváte se, že se po posunu na prvním místo zvýší tlak na váš tým?
To nevím. Já jdu vždycky od zápasu k zápasu. Je jedno proti jakému soupeři. Na každého se musíte připravit stoprocentně a to bude platit i teď.

Ondřej Kašlík