Nejen trenér Roman Pivarník, ale i samotní hráči však dobře vědí, že s podobným výkonem, jaký ve středu předvedli třem tisícovkám diváků, naději na úspěch nemají.

„Část toho utkání už jsem viděl a podívám se samozřejmě i na zbytek. Prostoru je sice do soboty poměrně málo, ale samozřejmě si to musíme ukázat, abychom se dokázali lépe nachystat a zlepšit se," řekl Pivarník den po utkání. A o čem ještě trenér Sigmy hovořil?

O obranné hře

V defenzivě jsme nebyli tak kompaktní, jak bychom měli být. O tom víme. Dělaly nám problémy lehké ztráty míče, kterými jsme soupeře pouštěli do protiútoků. To nás stálo síly a navíc Sparta je silná na míči. Podstatnou věcí byla také odolnost v osobních soubojích. Vůbec jsme je nedokázali vyhrávat.

O první brance

U prvního gólu těžko můžu něco vyčítat. Houska upadl, proti Matějovskému nikdo nevystoupil a on dal krásnou přihrávku, která pro nás byla těžko řešitelná, protože jsme stáli v linii a za ni nabíhal hráč. Byla to pěkná akce, na kterou se těžko reaguje. Další branky ale byly 
z naší nedůslednosti. Proti takovému soupeři si to zkrátka nemůžeme dovolit.

O laciných inkasovaných gólech

Když se podíváme, jak jsme dostali góly, tak dvě branky přišly z přihrávky pod sebe na šestky, tedy defenzivní záložníky, kteří zakončují. To jsou prostory, které jsme měli vyplnit Houskou a Pospíšilem.

Hučím to do nich už tři čtvrtě roku. To je přesně ten prostor, kde musíme stát a míč zachytit.

Naši hráči v těch prostorech ale nebyli. Bavíme se o tom neustále, ukazujeme si to na videu, přesto jsme ty chyby včera udělali. Druhý gól byl z protiútoku a přihrávky za obranu, což by se také stávat nemělo.

O chybějícím Hořavovi

Tomáš, i když je mladý hráč, tak má přes sto zápasů v lize. Navíc je velmi silný na míči. Bránění už má dobře zažité. Bez něj máme 
v defenzivě problémy. Doufám, že na sobotu bude v pořádku, protože možností moc nemáme.

Asi bychom museli hrát ve stejném složení jako ve středu, i když pochopitelně lépe. Houska by měl být schopný hrát jako Hořava. Je to nadějný hráč, kterých máme hodně, ale zápasy se Spartou nebo Plzní, to už je trochu jiný level. Jsou to špičková mužstva. I Sparta už se hodně posunula, především díky evropským pohárům.

O hře bez defenzivních záložníků

V mužstvu teď typické defenzivní záložníky nemáme, což je znát. Velký fotbal bez nich opravdu hrát nejde. Nehraje tak ani Barcelona, 
Real Madrid nebo Bayern Mnichov.

My tam máme spíš ofenzivní hráče a to chce zkrátka čas, než se zákonitosti na tom postu naučí.

Další věc je, že jakmile se to naučí, tak je asi prodáme a budeme to učit zase ty další. Je to trochu dokola. Ale musíme vycházet z možností, které klub má.

V obyčejných ligových zápasech nám to stačí, ale už na podzim jsem říkal, že zrcadlo nám nastaví až těžké zápasy. Až v nich se ukáže, jestli jsme to takhle schopni zvládat pokaždé. Podařilo se to na Spartě, ale 
v Plzni už ne, tam byly ve středu hřiště chyby. Stejně jako teď se Spartou doma.

O útočné snaze

S ofenzivou takové potíže nemáme. Ukázali jsme to i v Liberci ve druhém poločase. Jediný problém, který vidím, jsou rychlé protiútoky. Už v zárodku začínáme řešit situace špatně a přicházejí ztráty. Jsou tam hráči, kteří to soustavně nedají včas, nebo dají špatně, nebo jdou do kličky a ztratí míč.

Když jsou ostatní už nahoře, tak nás to pochopitelně stojí spoustu sil. Nad tím si musíme sednout a i hráči by se nad tím měli zamyslet.

O podpoře fanoušků

Byla tady komorní atmosféra. Řekl bych, že ke čtvrtfinále poháru nedůstojná, zvlášť když se hrálo se Spartou.

Ale jak se tady o tom bavíme, je to jedno s druhým. Ve sportu to tak je, že ten výkon je souhrou mnoha věcí. Bylo méně diváků, atmosféra moc nebyla, ale my jsme samozřejmě také vinni, protože jsme výkon nepodali. Takže nemá smysl se na něco vymlouvat.

Diváky máme rádi, chceme je tady a potřebujeme je. Uvědomujeme si, že to fanoušci vytvářejí na stadionu kulisu pro velké zápasy. Jsme velmi rádi, když přijdou a fandí nám. Chceme to hrát i pro ně.