„Chci být přesný, nerad bych řekl něco, z čeho by potom bylo nedorozumění,“ hájil se Brazilec, který je přesvědčen, že Sigma se v pohárovém zápase s Jabloncem zvedne.

„To, co se nám teď děje, je ve fotbale naprosto normální,“ zůstává při rozhovoru ledově klidný, stejně jako na hřišti při řešení složitých situací.

Jaká je atmosféra uvnitř mužstva po sérii nepovedených vystoupení i výsledků?
Atmosféra teď není nejlepší, protože jsme z posledních čtyř zápasů třikrát prohráli a jednou remizovali. Ale musíme myslet na další zápasy. Na ten s Jabloncem i na další zápas v neděli v lize. Musíme se poučit ze svých chyb v posledních zápasech.

Patříte k nejzkušenějším hráčům Sigmy. Dokážete i z pozice cizince pozvednout morálku a sebevědomí spoluhráčů?
Myslím si, že to, co se nám teď děje, je ve fotbale zcela normální. Dva zápasy jsme vyhráli, pak se zase pár zápasů nepodařilo. Ale myslím si, že to je normální. Samozřejmě, neskórovali jsme čtyřikrát za sebou, ale myslím, že teď už gól dáme a budeme hrát zase stejně dobře jako předtím. Nemyslím si, že bychom měli nějaký velký problém. Potřebujeme přidat na agresivitě a hlavně na pozitivním myšlení. A to všichni, i fanoušci.

Je to jen o jednom gólu? Stačí ho dát a pak už to bude jen lepší a lepší?
Není to jen o vstřelení branky, hlavně potřebujeme vyhrát.

Jak na vás působí Jablonec? Kouč ho označil za jeden z nejlepších českých týmů.
Momentálně hrají opravdu velmi dobře. Je to dobrý tým. Dávají spoustu branek, ale všichni si pamatujeme, jak jsme je tady v létě porazili 4:1. Na to musíme myslet, také tvrdě pracovat a pak to zítra jistě bude úplně jiné než v posledních nevydařených zápasech.

Pamatujete si z toho letního zápasu recept jak Jablonec porazit?
Já jsem přímo nehrál. Ale viděl jsem to z tribuny. Věřím ale, že ve středu dopadneme podobně.