HFK hraje v 1. kole doma proti Vítkovicím, zápas začíná v 17 hodin. „Začátek soutěže je vždy velmi důležitý. Věřím, že ho zvládneme,“ říká Josef Mucha.

Rozhovor

V HFK skončili Lošťák, Ševela a Kotůlek, všechno ostřílení hráči. Budou týmu chybět zkušenosti?
Věkový průměr mužstva je 25 roků, což je optimální. Chybí nám ale nějaký starší zkušenější hráč, spíš taková osobnost. Nahradit ty ostřílené kluky bude sice těžké, ale věřím, že tým to nahradí partou a bojovností. Máme v kádru 19 hráčů plus tři brankáře. S přípravou jsme spokojeni. Dali jsme si úkol sestavit kostru mužstva, což se podařilo. Brankář Doležal je jasný, v obraně Zlatohlavý, v záloze Kučerňák a Krutý. To je osa týmu. V útoku se budou hráči střídat, tam je to hodně vyrovnané.

Holice chtěl získat zkušeného hráče, klub jednal například s Alešem Piklem. Budete chtít podobnou osobnost do týmu přivést na jaro?
Určitě se k tomu ještě vrátíme v zimní přestávce. Teď několik hráčů přišlo, ale v zimě se budeme snažit nějakého zkušeného hráče získat, pokud ta možnost bude.

Vy jste si přímo vybral z Baníku Galajdu a Kučerňáka. Proč právě je?
Měli jsme více variant. Kučerňák s Galajdou prošli Baníkem Ostrava, mají návyky, byli v juniorských reprezentacích. Jsou profíci a mají už něco odehrané, i když jsou ještě mladí.

Pak přišlo několik hráčů, většina ze Slovenska. Ale ti jsou převážně z nižších soutěží.
To ano. Stoper Čučka se v přípravě ukázal velmi dobře, záložník Vurčík, to je levák, takový jezdič po lajně. Brazilec Mindenberg, ten se rychle přizpůsobil, na to, že je v jiné zemi. Má všechno před sebou, šanci určitě dostane. Další je střední záložník Škrobák, ten přišel z dorostu Žiliny. U něj to bude chvíli trvat, než si na mužský fotbal zvykne. Věřím, že jeho výkony porostou.

Jaký styl hry trenér Josef Mucha chce s HFK předvádět?
Máme představu, že budeme hrát na dva útočníky. Nebudeme chtít hrát žádného zanďoura, chceme přitáhnout více diváků, věřím, že se nám to povede. Chceme vycházet z dobré obrany a hrát rychlý důrazný fotbal. V přípravě jsme nedávali moc branek, zatím se nikdo ze střelců nechytil. Zřejmě se v sezoně o góly bude dělit více hráčů.

Co říkáte na soupeře v úvodu ligy? Los je celkem přijatelný. Začínáte s Vítkovicemi, pak jedete do Karviné.
Důležité bude pro nás chytit začátek. Máme doma Vítkovice a pak jedeme do Karviné. Věřím, že se kluci semknou, ta utkání zvládnou a na vítězné vlně se pak povezeme. Je pravda, že v prvních dvou kolech nemáme tým, který by chtěl hrát o postup. Ale myslím, že to není tak důležité. Samozřejmě je důležité chytit začátek soutěže, ale proti komu hrajeme, to je vlastně jedno. Žádný soupeř není slabý, nikdo nám body nedá jen tak. Už proti Vítkovicím to bude velký boj.

Hned v prvním kole hraje HFK proti Vítkovicím, to umí být docela nepříjemný soupeř.
Každý soupeř je těžký. Viděl jsem hrát Vítkovice pohár v Havířově, tam vyhráli pět nula. Hru jim hodně tvoří záložník Kuchař. Tým je dlouho spolu. Začátek soutěže je vždycky hodně důležitý, věřím, že se nám utkání povede.

Máte jasno o sestavě?
Ještě úplně jasno ne. Na některých postech je výkonnost hráčů velmi vyrovnaná.

Ale chytat bude Doležal.
Ano, chytat bude Doležal (smích).