V 7. minutě pálil ve skluzu Pospíšil těsně vedle, což byla jediná šance domácích v prvním poločase, kterou si vytvořili ze hry. Oběma týmům pracovaly dobře defenzivy, ale směrem dopředu chyběla přesnost.

V 19. minutě se po přímém kopu trefil hlavou Šuškavčevič a béčko vedlo. Změnit se to mohlo o sedm minut později, kdy domácí přestáli závar před svou brankou. Tam měl blízko k vyrovnání Juřátek, ale balon do sítě nedostal.

Ve 37. minutě se v pokutovém území srazili Vejvoda s Poštulkou. Střet spoluhráčů nedopadl dobře, uničovský kapitán Michal Poštulka musel do nemocnice se zřejmě vykloubeným loktem levé ruky.

V poslední minutě poločasu dostali hosté další ránu. Rozhodčí Hulcký dal za běžný zákrok zepředu Krajčovičovi žlutou kartu. A protože ten už jednu měl, musel Uničov dohrávat zápas v deseti.

Čtyři minuty po přestávce trefil po rohu Šuškavčevič hlavou břevno. Ale pak začal Uničov domácím dokazovat, že hrát proti deseti není jednoduché.

Juniorka se nedokázal dostat do šance, hosté bojovali o každý metr hrací plochy. A po ráně Fialy k pravé tyčce musel předvést výtečný zákrok brankář Lovásik. Naději Uničovským na srovnání vzala 80. minuta.

Doležalův průnik do vápna a kontakt s brankářem Uvízlem posoudil hlavní arbitr jako nedovolený a juniorka kopala penaltu. Tu proměnil Štěpán. Sedm minut před koncem ještě ránu Klesnila zastavila levá tyčka.

„Uničov je silný soupeř a potvrdil to i v tomto utkání. Věděli jsme, že musíme hrát na minimum dotyků míče a to se nám vůbec nedařilo. Nefungovala nám záložní řada. Vyloučení Krajčoviče pomohlo spíše hostům, než nám. Ale bereme tři body, po Frýdku jsme zvládli dalšího těžkého soupeře,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc B Jiří Balcárek.

„Zranil se nám Michal Poštulka, to mě mrzí hodně. Je to opora mužstva. Zápas jsme neodehráli špatný. Rozhodla jedna standardní situace, kterou jsme nezvládli a výkon rozhodčího Hulckého. Protože vyloučit hráče za druhou žlutou kartu po zákroku, který ani nebyl faulem, to je pro mě nepochopitelné. Myslím, že to průběh zápasu ovlivnilo,“ řekl trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

SK Sigma Olomouc B – SK Uničov 2:0 (1:0)

Branky: 19. Šuškavčevič, 80. (pen.) Štěpán. Rozhodčí: Hulcký – Chramcov, Ondráš. ŽK: Šuškavčevič – Uvízl, Poštulka, Stoklásek, Krajčovič. ČK: 45. po 2. ŽK Krajčovič (U). Diváci: 145.

SK Sigma B: Lovásik – Nuc, Šuškavčevič, Bodeček, Stroupek – Štěpán (84. Potyš), Nepožitek, Štětina (62. Blaha), Javůrek – Pospíšil (77. Klesnil), Doležal. Trenér Jiří Balcárek.

Uničov: Uvízl – Novosad, Poštulka (39. Fiala), Vejvoda, Krajčovič – Juřátek, Večeřa, Žmolík, Stoklásek – Hrubý, Hloušek (70. Svačina). Trenér Zdeněk Strouhal.