Uničov před týdnem v domácím prostředí prohrál s Břeclaví 1:2, a tak si brousí zuby na body z Bystrce. „Doma jsme ztratili utkání, které jsme prohrát neměli, takže určitě jedeme do Bystrce s cílem odvézt si nějaké body. Půjde ale i o to, co nám soupeř dovolí,“ ví dobře trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal. Proti jeho svěřencům bude stát tým, který ještě loni působil ve druhé lize. V prvním kole ale jeho výkon ocenila Kroměříž pětkou. „To, že dostala Bystrc v prvním kole pět branek, nepřeceňuji, a i když jim po sezoně odešla řada hráčů, počítám, že mají kvalitní tým,“ dodal Strouhal. Tomu bude chybět brankář Tomáš Uvízl, který bude s poraněným prstem minimálně měsíc chybět. Utkání se hraje v neděli od 16.30.

Mladí vlčáci z Lipové vybojovali před týdnem v těžkém utkání tři body doma s Jihlavou a domácí neporazitelnost budou chtít prodloužit i se Znojmem. Určitě u toho ale nebude útočník Vladimír Hrubý. „Z utkání s Jihlavou má zdrátovanou sanici a bude minimálně měsíc mimo,“ hlásil trenér SK Lipová Petr Mrázek a dodal: „Je to pro nás velká ztráta, dokázal se dostat do šancí a neustále na sebe vázal dva hráče soupeře.“ Znojmo v prvním kole prohrálo doma se silnými Mutěnicemi. „Čekám těžké utkání, soupeř má zkušený celek, který je až na brankaře dlouhou dobu pohromadě. Přesto chceme vyhrát,“ dodal trenér Mrázek. Utkání se hraje v neděli od 16.30.

Nováček ze Zábřehu se poprvé představí doma a na utkání s Dolním Benešovem se čeká velká návštěva. Zvlášť když Sulko přivezlo v prvním kole šťastný bod z Karviné. Tým se navíc během letní pauzy posílil, takže vše volá po první výhře v soutěži. „Byl bych ale v tomhle trošku opatrný,“ mírnil očekávání trenér Zábřehu Otto Jáně: „Sice hrajeme doma, takže tradice velí, že domácí by měli vyhrávat, ale jsme v lize a každý bod bude pro nás úspěchem.“ Utkání se hraje v neděli od 16.30.

Juniorka Sigmy hraje tentokrát před áčkem, takže ligová výztuha nebude moc veliká. „Několik hráčů s námi pojede,“ řekl kouč Jiří Balcárek. „Ztratili jsme doma, takže musíme zabrat venku. Slovácko hraje nepříjemný kombinační fotbal, ale věřím, že uspějeme. Hlavně musí být tým agresivnější než minule,“ dodal Balcárek. Utkání se hraje v neděli od 10.15.