MSFL: střelcům zvlhl prach, branku nedal nikdo

Olomouc - Ani ve druhém kole Moravskoslezské fotbalové ligy týmy z Olomouckého kraje nezabraly. Uničov, Sigma B i Zábřeh hráli venku. A žádný z nich nedokázal vstřelit gól. Jejich soupeřům se to povedlo, takže k bodům bylo daleko. Takže po dvou odehraných zápasech jsou regionální celky na spodku tabulky.

18.8.2008

Kapitán Uničova Michal Poštulka (č. 3) zastavuje soupeře. Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Juniorka SK Sigma Olomouc prohrála i druhý mistrovský zápas sezony.

„Rozhodly dva faktory. Prvním bylo to, že jsme v prvním poločase neproměnili vyložené šance. A druhým, že soupeř měl dva nadstandardní hráče z áčka, Metelku a Zehera,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc B Jiří Balcárek.

Právě Zeher během dvou minut ve druhém poločase vsítil dvě branky a bylo rozhodnuto.

„Ale my jsme měli využít některou z mnoha šancí, které jsme měli. Na to, že jsme hráli venku, jsme jich měli strašně moc,“ podotkl Balcárek.

„Ale ve srovnání s předchozím utkáním proti Brnu B už byl náš herní projev mnohem lepší,“ podotkl kouč juniorky Sigmy.

Baník Ostrava B – SK Sigma Olomouc B 2:0 (0:0)

Branky: 57. a 59. Zeher. Rozhodčí: Páral - Pochylý, Kratochvíl.
SK Sigma Olomouc B: Bárta - Potyš, Bodeček, Ulma, Jurkič - Blaha (64. Navrátil), Volf, Jančík (85. Dreksa), Javůrek - Michalčák, Pospíšil (78. Klesnil). Trenér Jiří Balcárek.

Uničov chtěl v Břeclavi navázat na dobrý výkon z prvního kola. Ale to se vzhledem ke konečnému výsledku nakonec moc nepovedlo. Utkání rozhodly dvě přesné trefy domácích v rozmezí dvou minut.

Břeclav - Uničov 2:0 (2:0)

Branky: 26. Simandl, 28. Svoboda. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: Pacák, Bouška – Stoklásek, Krajčovič. Diváci: 310.
Břeclav: Galla – Gajdoš, Schwarz, Demjanovič, Jurga – Svoboda, Dvořák, Bouška (79. Michal), Simandl (74. Pokorný) – Pacák (66. Diviš), M. Fiala. Trenér David Kříž.
Uničov: Uvízl – Juřátek, Vejvoda, Poštulka, Krajčovič (72. Svačina) – Žmolík, Večeřa, Toman (58. Fiala), Stoklásek – Hrubý, Hloušek. Trenér Zdeněk Strouhal.

Navlas stejnou porážku jako v úvodním kole mají za sebou zábřežští fotbalisté. A stejný nebyl jen výsledek, nýbrž i průběh. V první půli se hosté několikrát zjevili sami před gólmanem domácích, ale ani ty největší šance nedokázali proměnit.

Domácí pak udeřili v 74. minutě a hosté viditelně zvadli. „Nemáme hráče, kteří umí zakončit. Produktivita, to je naše největší slabina. Co je nám platné, že hrajeme většinu utkání dobrý fotbal, když stejně nedáme z ničeho gól,“ říkal hodně zlomeným hlasem kouč Zábřehu Miroslav Kubíček.

Zábřeh před týdnem doma podlehl 3:0 Mutěnicím, teď padl v Brně. „Nedělám z toho drama, ale jestli v následujících dvou kolech nevyhrajeme, vyvodím z toho pro sebe osobně důsledky,“ konstatoval Kubíček.

Zábřeh navíc přišel o jednoho z mála hráčů, kteří umí dávat góly. Útočník Pinkava odstoupil pro naražený stehenní sval, tedy záležitost, kvůli které v loňské sezoně neodehrál řadu utkání.

FC Dosta Bystrc – SK Sulko Zábřeh 3:0 (0:0)

Branky: 74. a 90(+3). Moučka, 80. Outrata. Zábřeh: Toman – Cetkovský, Skopal, Suchánek, Řehák, Klemsa (80. Špunda), Pobucký, Laštůvka, J. Svozil, Pinkava (87. Janíček), Mlynář (70. Martinka).

18.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Školačce na ulici ukradli mobil z ruky. "Nejsi na něj malá?" řekl zloděj

Opilý šofér mercedesu svištěl Olomoucí skoro 140 km/h

Zemřela Jana Novotná, součást tenisových šampionů z Hané

FOTOGALERIE / Jako blesk z čistého nebe zapůsobila zpráva o úmrtí Jany Novotné. Wimbledonská vítězka z roku 1998 podlehla v neděli 19. listopadu 2017 těžké nemoci ve 49 letech.

Ze záchytky hotel? Absurdní, opilce je třeba odradit, brání se v Olomouci

FOTO, VIDEO / Protialkoholní záchytná stanice je v Olomouckém kraji jedna jediná a funguje při Vojenské nemocnici Olomouc.

Velkomoravskou zavřela ráno srážka náklaďáků

FOTO Z MÍSTA / Srážka dvou nákladních auta zablokovala v pondělí ráno hlavní průtah Olomoucí.