Z regionu vyhrála ještě juniorka Sigmy, Zábřeh vybojoval bod se Znojmem.

„Po druhé brance jsme úplně přestali hrát. S tím nejsem vůbec spokojen,“ řekl pro klubový web trenér domácích Radoslav Látal. „Druhá půlka byla solidní, ale těch prvních pětadvacet minut jsme nezvládli,“ komentoval porážku na severu Moravy trenér Lipové Petr Mrázek.

Uničov po třech porážkách potřeboval bodovat, navíc hrál na hřišti velkého soupeře v boji o únik z podpalubí tabulky. Zlepšený výkon ofenzívy ve druhém poločase přinesl branku Novosada v 88. minutě a tím i hubenou ale neocenitelnou výhru 1:0.

„Nastoupili jsme hlavně s cílem neinkasovat a to se nám v prvním poločase dařilo. Směrem dopředu už to bylo horší, ale po přestávce jsme zvýšili aktivitu a měli jsme daleko více brankových příležitostí,“ naznačil trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal.

Tři body vystřelily při vyrovnanosti tabulky Uničov ze čtrnáctého místa na desáté. „Po třech porážkách jsme najednou ve středu tabulky, ale budeme muset uspět i v dalších zápasech, abychom se tam udrželi,“ dodal Strouhal.

Juniorka Sigmy splnila výhrou 3:1 nad Jihlavou B domácí bodovou povinnost, ale neměla to tak jednoduché jako obvykle. „Každý čeká, že budeme se všemi jasně vítězit a soupeře stále přihrávat. Ale proti béčkům je to těžké, oni trénují stejně jako my, jsou to kvalitní týmy,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek.

Jeho tým úkol zvládl, když ještě hodně tutovek nevyužil. „Měli jsme hodně šancí, ze kterých gól nepadl. I přečíslení čtyři na jednoho, z toho musíme dávat góly,“ podotkl Balcárek.

S body byl spokojen, ale s herním projevem už méně. „V prvním poločase tam nebyla naše hra. Dávali jsme soupeři hodně prostoru. Bylo znát, že ze sehrané zálohy vypadl Nepožitek, který je v trestu. Ale se třemi body jsem spokojen,“ podotkl.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika