Lipová lituje nešťastné koncovky se Zlínem, Zábřeh doma uhrál bod se silnými Mutěnicemi.

Školení Uničova


Nad Androvým stadionem se v prvním poločase prohnala silná bouřka. Mokří ale byli jen hosté z Uničova, do branky jim napršelo pět branek, z nichž tři nastřílel po perfektních přihrávkách polský útočník Dawid Banaczek. „Domácí nám dali v prvním poločase lekci, kdy nás předčili ve všech směrech. My jsme první poločas vůbec nezvládli takticky, když jsme neudrželi míč na svých kopačkách a soupeři jsme nabízeli rychlé protiútoky, které dokázal zásluhou svých rychlých hráčů využívat,“ přiznal trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal.

„Po prvním gólu dostalo mužstvo šok a první poločas už nám to hlavně v defenzivě vůbec nefungovalo. Nedostali jsme se ke kloudné kombinaci a soupeřovi pohybliví hráčinám dělali problémy. Utkání rozhodla hra záloh - nám citelně chyběl náš dirigent Tomáš Večeřa,“ poznamenal trenér Strouhal. Ve druhém poločase už branka nepadla, to ale nemohla být pro Uničovské náplast na vysokou prohru. „Druhou půlku jsme odvedli o deset deka lepší výkon, ale zdaleka to nebylo takové, jako bychom si představovali,“ uzavřel své hodnocení trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Domácí kouč Jiří Balcárek i po jasné výhře ukázal, že je na své svěřence pěkně náročný. Po přesvědčivé výhře 5:0 slovy chvály celkem šetřil. „Ze druhého poločasu jsem zklamaný. Sice jsme hodně vedli a to už jde koncentrace hráčů dolů, ale po přestávce se mi naše hra vůbec nelíbila,“ řekl Jiří Balcárek. „Spokojen jsem jen se ziskem tří bodů,“ podotkl Balcárek. Béčko rozhodlo už v prvním poločase, v tom druhém se ale trošku vytratilo a Uničov se dostal do několika šancí. „Není možné, aby si soupeř přebíral míč na šestnáctce bez toho, aniž by byl atakovaný,“ zlobil se Balcárek na stopery.

Lipová má bod


Lipová začala ve Fryštáku se zlínskou juniorkou špatně, když už v deváté minutě přišel po zaváhání Bernarda gól domácích. Lipovský hráč ale vyrovnáním svou chybu odčinil, a když přidal po přestávce druhou branku Simandl, směřovala Lipová za svou druhou výhrou v soutěži. Jenže čtyři minuty před koncem vyrovnal druhu brankou Konečník. „Jsem spokojený téměř se vším - byli jsme lepší, měli jsme více ze hry, lepší šance a na naši hru se dalo dívat,“ řekl trenérSK Lipová Petr Mázek.

Podle něj první inkasovaný gól otevřel cestu ofenzivnímu fotbalu. „První branka nás poznamenala, protože jsme měli v plánu bránit ve zhuštěném bloku a to jsme po brance museli změnit. Paradoxně to naší hře prospělo, protože jsme museli otevřít hru, ale dařilo se nám vykrývat prostory a předváděli jsme celoplošný fotbal,“ liboval si kouč. Nepokrytá dorážka po rohu ale stála jeho tým dva body, přesto své svěřence především chválil.

„Kluky musím pochválit, soupeř byl silný, ale byli jsme to my, kdo měl více šancí. Spolehlivě zahrála obrana i brankář, protože ani jeden z gólů nepadá na jejich hlavy. Dařilo se i Hložánkovi na postu defenzivního záložníka. Bohužel to nestačilo,“ našel jediný kaz na dobrém výkonu týmu trenér Petr Mrázek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika