Uničov toužil potvrdit tři body z Dolního Benešova, ale doma proti Zlínu B dosáhl jen na remízu 1:1. „Moc jsme chtěli vyhrát a po skončení utkání jsem byl z remízy zklamaný. Teď ale musím přiznat, že asi odpovídá tomu, co se na hřišti dělo,“ řekl trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal.

„V prvním poločase jsme byli lepší, ale nedařilo se nám dát branku. Nakonec se nám to po přestávce podařilo, ale pak jsme se začali soustředit jen na bránění náskoku,“ přiznal. A právě to se stalo osudným. Zlín dokázal dvacet minut před koncem srovnat. „Ve zbytku utkání už jsme neměli sílu na další branku a byli jsme pod tlakem. Když se to sečte, remíza je zasloužená,“ dodal Strouhal.

Lipová měla také v plánu doma naplno bodovat, a i když dala vedoucí gól, nakonec s juniorkou Slovácka prohrála 1:2. Cestu k bodům ale soupeři usnadnila. „Těžko se mi mluví,“ přiznal trenér SK Lipová Petr Mrázek, ale přece jen pokračoval: „Vedli jsme, byli jsme lepší, ale bohužel jsme dostali laciný vyrovnávací gól.“

Navíc ještě do přestávky nevyužil penaltu Pekár a to se ve druhém poločase na výkonu Lipovských projevilo. „Bylo tam nasazení, ale chyběly fotbalové prvky, bylo to křečovité a nechávali jsme soupeři prostor,“ přiznal kouč.

Juniorka Sigmy splnila domácí úkol proti Karviné a zapsala tři body za vítězství 1:0. Ale hosté na Andrově stadionu pořádně zlobili. Brankář Tomáš Lovásik musel svůj tým zachránit především při sólu Opice. „Spokojen můžu být jen se třemi body. Ale bylo jasné, že přijdou taková utkání. Nebudeme pořád vyhrávat hladce o pět branek,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek. Uznal, že do ideálu měl výkon jeho týmu daleko. „Hráli jsme špatně. Chyběl pohyb, důraz, chtít hrát,“ podotkl Balcárek.

Béčko soupeře dokáže válcovat a vysoko porážet. Takže otevřený fotbal v podání protivníků čekat nemůže. „Každý soupeř k nám přijede s defenzivní taktikou. Budou bránit, hrát na brejky a spoléhat na standardky,“ podotkl Balcárek.

I přes zabezpečenou obranu se ale Sigma dokázala prosadit. „Měli jsme za bezbrankového stavu nějaké šance, ty největší Jakub Petr. Ale v poslední době se mu v koncovce trochu nedaří,“ dodal Balcárek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika