Derby s Uničovem zažije Zábřeh, první Sigma B hraje u posledního Dolního Benešova a Lipová zase v Břeclavi.

Lipová nezvládla poslední utkání na domácí půdě, kdy s juniorkou Zlína ztratila vedení 1:0 a nakonec i všechny body. Na předposledním místě ztrácí tři body právě na béčko Zlína a i další týmy z napěchovaného konce tabulky na ni zvýšily svůj odstup. Zvrátit tento trend, to je úkol lipovských hráčů v Břeclavi.

„Břeclav je technické, vyzrálé, zkušené družstvo. Věřím tomu, že budeme hrát lépe než v posledním utkání,“ přeje si kouč SK Lipová Petr Mrázek a dodává: „Musíme se dostat do takového rozpoložení, abychom dokázali bodovat. Začínáme totiž na ostatní týmy nabírat ztrátu, takže musíme toto utkání zvládnout.“ Utkání se hraje v sobotu od 14 hodin.

Dodnes je to zábřežský rekord v návštěvnosti na mistrovský zápas: na podzim roku 2001 se na třetiligové utkání Zábřehu s Uničovem přišlo podívat dva tisíce platících diváků. Zítra se Zábřeh po šesti letech opět potká s Uničovem v rámci ligového utkání. Ale pořadatelé velký nával nečekají – přestože se Zábřehu v lize poměrně slušně daří a přestože je reálná šance, že Uničov porazí.

Zábřeh je v tabulce jedenáctý, Uničov třináctý. „Tehdy byla jiná doba. Zábřeh byl v lize poprvé v historii, navíc bylo krásné počasí,“ říká Jiří Nevrkla, sekretář zábřežského fotbalu. „Počasí je ve fotbale asi ta nejdůležitější věc. Pokud je hnusně, buďte si jistí, že moc lidí nepřijde,“ vysvětluje Nevrkla. Podle něj se tak návštěva na Uničov přes tisícovku určitě nepřehoupne.

Uničov je s patnácti body na třináctém místě, před sebou má ale trojici týmů Slovácko B, Jihlava B a Zábřeh, které mají jen o bod víc. Nejlépe všechny tři, ale aspoň poslední z trojice chtějí mít Uničovští po čtrnáctém kole v tabulce pod sebou. Šanci k tomu budou mít ve vzájemném souboji v neděli od 14 hodin. „Bude to klasické derby,“ slibuje trenér Uničova Zdeněk Strouhal. „Víme, jakým stylem Zábřeh hraje, některé hráče dobře znám z jejich působení v Uničově a obě mužstva jsou vyrovnaná. Očekávám derby se vším všudy a s tím, že se rozhodne na trávníku,“ dodal trenér Strouhal.

Sigma B chce potvrdit postavení na čele a v Dolním Benešově vyhrát. „Ale nebude to lehké. Domácím začíná jít o bytí, nedávno se posílili o hráče z Hlučína. Ovšem i přesto chceme tři body,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek. Chybět mu bude potrestaný záložník Nepožitek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika