Sigmu B čeká zápas proti Baníku B. „První zápas jsme nezvládli. Vůbec nám nešla rozehrávka, soupeři jsme darovali spoustu míčů. To musí být jinak. Utkání jsme rozebrali, doufám že se kluci dostatečně poučili,“ řekl Jiří Balcárek, trenér SK Sigma Olomouc B. Čtěte: Juniorka Sigmy zahájila sezonu prohrou.

Během týdne se dali do pořádku oba stopeři. „Ulma i Dreksa už jsou v pořádku a připraveni hrát,“ podotkl. Hrát stále nemůže záložník Josef Hořava, celý týden netrénoval útočník Zdeněk Klesnil. I přesto chce juniorka body. „Začali jsme doma prohrou, musíme to rychle napravit,“ dodal Balcárek.

Uničov v prvním kole sezony doma Jihlavu B vytrvale přehrával, ale nedokázal proměnit vyložené šance. V neděli hraje v Břeclavi, což je papírově silnější sok než juniorka z Vysočiny. „Břeclav považuju za jeden z nejlepších týmu v soutěži, určitě se bude pohybovat do šestého místa. Pokud podáme takový výkon, jako v první kole, tak máme šanci uspět. A věřím, že střeleckou smůlu už prolomíme,“ řekl Zdeněk Strouhal, trenér SK Uničov.

Bystrc, to je soupeř Sulka Zábřeh ve 2. kole. „Chceme samozřejmě uhrát co nejlepší výsledek,“ řekl trenér Zábřehu Miroslav Kubíček. Pro tentokrát lehce upraví taktiku. „Chceme bodovat, budeme poctivě bránit a čekat na brejky,“ podotkl.

Jan Kastner, Petr Pelíšek