V něm dvakrát skóroval Pavel Moulis, hrdina sobotního utkání s Libercem.

„Bylo to těžké, soupeř bránil dobře v bloku a stál na šestnáctce. Zaplaťpánbůh pak za tři góly a postup,“ radoval se střelec posledních dní.

Moulis nastoupil od první minuty společně s devíti dalšími hráči, kteří v úvodních ligových kolech takovou šanci nedostali. Z klasické sestavy se v Hlučíně předvedl pouze kapitán Michal Vepřek.

„Asi to na naši hru mělo nějaký vliv, ale jako ligisté bychom si s tím měli poradit lépe,“ nehledal výmluvy šestadvacetiletý záložník.
Hanáci se do nesnází dostali ve 32. minutě, kdy se velmi dobře hrající Hlučín dostal zásluhou Fojtíka do vedení.

„Chtěli jsme dát první gól, ale zradila nás špatná koncovka. Soupeři to pak vyhovovalo, ale od vyrovnání už jsme hru kontrolovali,“ konstatoval Moulis.

Uklidnění přinesla Manziova proměněná penalta a následné dvě branky právě Moulise, které zařídily postup.

„Moc pozitiv tam nebylo, jako celek jsme nehráli dobře,“ hodnotil duel stroze kouč hostů Václav Jílek.

„Snažím se být vždy optimistou, věřil jsem, že Sigmu potrápíme, ale že se nám až tak povede, jsem nečekal. Soupeř vyrovnal z penalty, kterou jsem sice neviděl, ale jestliže ji sudí písknul, tak byla. S přibývajícími minutami nám docházely síly. Hráče musím ale pochválit, je vidět, že facka v podobě sobotní porážky nám pomohla,“ ohlédl se za zápasem také hlučínský trenér Radomír Korytář.

Hlučín – Sigma Olomouc 1:3 po prodloužení (1:0)

Branky: 32. Fojtík – 52. Manzia (penalta), 102. a 117. Moulis. Rozhodčí:Marek – Podaný, Polák. ŽK: Heinik, Málek – Buchvaldek, Obročník. Diváci: 285.

Hlučín: Kolenko – Massaniec (83. Ságner), Heiník, Macík, Žižka – Málek, Foltýn, Mac, Fojtík (86. Hudeczek)– Krejčí (65. Dostál) – Kraut. Trenér: Radomír Korytář.

Sigma: Reichl – Antl (46. Zahradníček), Štěrba, Polom, Vepřek – Moulis, Texl, Obročník (70. Chorý), Buchvaldek (61. Falta) – Manzia, Linhart. Trenér: Václav Jílek.