A zatímco v minulém kole i přes výhru nebyl kouč Velkých Losin Jiří Míka s nasazením svých svěřenců příliš spokojen, tentokrát doslova zářil štěstím nejen z dobrého výsledku.

„Podle mě to byl opravdu vynikající zápas, hrálo se nahoru dolu. Narazili jsme na výborného protivníka, proti kterému naši kluci nevynechali jediný souboj, bojovali o každý balon, skvěle se doplňovali," prozradil úvodem losinský kouč.

Chyby z předchozího klání pak odčinil i gólman lázeňského týmu Dominik Hatala, jenž se poprvé musel předvést hned v 5. minutě, kdy zlikvidoval nebezpečnou střelu po trestném kopu Režného ze šestnácti metrů.

Ve 23. minutě následně udeřilo na druhé straně poté, co Šinogl potáhl míč až do šestnáctky, snažil se přelobovat gólmana, jenž sice jeho pokus se štěstím vytáhl mimo tyče, ale z následné dorážky se prosadil Petr Navrátil.

Tradiční střelec dal o sobě vědět do přestávky ještě jednou, když po faulu na Macka z trestného kopu zamířil nádherně do šibenice a domácí mohli podruhé propuknout v nadšení.

„Po tomto momentu jsme byli v laufu, kluky musím pochválit za jejich nadšení i přístup," řekl dále trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Ve druhé půli domácí již moc šancí neměli a hrozili spíše z brejků, hosté naopak ve snaze zkorigovat výsledek nakopávali balony do šestnáctky a vytvářeli si šance.

V 70. minutě mohli snížit, jenže jejich dobrou příležitost z úhlu jim na poslední chvíli překazil obětavý zákrok obránce Garguláka.

„Honzův výkon dnes musím vyzdvihnout, posbíral řadu míčů, hrál výborně a jsem rád, že po návratu do sestavy je pro nás v defenzivě nesmírně platným hráčem," řekl Jiří Mika.

„V úvodu zápasu jsme měli více ze hry, ale potom jsme dvakrát inkasovali. Nejprve trochu smolně, pak z trestného kopu, kdybychom dali první gól, mohl se zápas vyvíjet jinak, jenže to je kdyby, na tohle se ve fotbalu nehraje," konstatoval trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

„Druhou půli jsme měli šance, hrálo se vlastně na jednu bránu, ale soupeř hrál důsledně zezadu. Domácí věděli, že jsme na tom fotbalově lépe, tak vsadili na bojovnost a tvrdost na hranici únosnosti, což jim vyšlo. Ale takový je prostě fotbal, nedali jsme góly, domácí se dokázali prosadit dvakrát a zaslouženě vyhráli," dodal Karel Trnečka.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Nové Sady 2:0 (2:0)

Branky: 23. a 35. Navrátil. Rozhodčí: Jelínek – Kopecký, Svozil. Diváci: 180.
Velké Losiny: Hatala – Kupčík, Zatloukal, Macek (85. Šimák), J. Gargulák – Nýdecký, Smrž, Šinogl (40. Hložánka), Linet – Navrátil (67. Uvízl), Mičunda. Trenér: Jiří Mika.
Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Maliňák (75. Melichárek) – Novotný (80. Šrom), Škoda – Papica – Alexa (65. Andreev), Režný, Blaha. Trenér: Karel Trnečka.