Jsem z toho takový rozpačitý, do poločasu jsem mohl dát hattrick,“ sypal si popel na hlavu král střelců minulé sezony, jenž letos poprvé nastoupil v lize od začátku.

Jak jste spokojený se svým výkonem?
Spokojený jsem s gólem a nahrávkou, ale s výkonem spokojený být nemůžu, protože tam bylo hrozně moc ztrát a další dvě zazděné gólovky. Takže takové napůl. Ale vyhráli jsme, což je důležité. Jen doufám, že další zápasy budou lepší.

Pomohl jste svým návratem nahoru i Pavlu Šultesovi, vnímáte to taky tak?
Bavili jsme se o tom spolu včera. Pavel mi říkal, že od toho očekává moc. Tak jsem rád, že jsem mu trochu pomohl. Myslím si, že ten jeho gól vůbec nebyl jednoduchý a on jen ukázal, že je gólový hráč.

Společně jste také pomohli mužstvu.
Kluci dávali hodně gólů i bez nás. Dneska to tam jako prvnímu spadlo mně a pak hned Pavlovi. Určitě to týmu hodně pomohlo. Soupeř si pak dal dva vlastní góly, takže nakonec odjede s výsledkem, který si možná ani nezasloužil.

Cítíte nějakou podobnou vlnu jako loni na podzim, kdy jste spolu v lize řádili?
Né, ježíšmarjá. Hrál jsem první zápas od začátku. Sice jsem dal gól, ale že bych měl cítit nějakou vlnu, tak to vůbec ne.

Vlastně ani nevypadáte na to, že jste právě vyhráli 5:1.
Mohl jsem dát už po pěti minutách a do poločasu hattrick. Určitě to mohlo být lepší. Já jsem zazdil dvě gólovky, což je u mě hrubá chyba. Něco jako kdyby stoper pustil hráče samotného na branku, takže kdybychom třeba remizovali 1:1, tak to jde na mou hlavu. Naštěstí se vyhrálo 5:1. S vítězstvím jsem určitě spokojený, ale z vlastního výkonu jsem trochu rozpačitý.

Kde byl při těch vašich šancích problém?
Nechci se na to vymlouvat, že jsem hrál od začátku poprvé, ale určitě mi chyběl větší klid při zakončení.

Střídal jste po hodině hry. Víc zatím nezvládnete?
Tempo je vysoké a těch šedesát minut mi stačilo. Myslím si, že to trenér moc dobře viděl a podle toho i zareagoval. Je to určitě větší tempo než ve třetí lize za béčko nebo v Písku.

Těšil jste se hodně na obnovenou premiéru?
Těšil jsem se hodně. Musím přiznat, že byla i malá nervozita. Kluci jsou rozjetí a dostat se do takového stroje je těžké. Problém mi dělala třeba světla. Nehrál jsem pod nimi skoro rok. To máte horší než slunce, protože je to ze čtyř stran. Ze začátku jsem s tím měl hodně problémy. Ale pak už se to uklidnilo. Psychicky mi pomohl gól a taky Pavel Šultes mi říkal, ať tolik neběhám, abych vydržel ještě druhý poločas.

Omluva divákům za Hradec vyšla perfektně.
Takhle nějak jsme to chtěli. V Hradci to nebyl dobrý výkon a všichni to vědí. Jsem rád, že jsme dokázali, že umíme hrát fotbal a v Hradci to byl jen momentální výpadek.