Nabitý harmonogram odstartoval už v dopoledních hodinách, kdy se střetli mládežnické celky Mohelnice se Sigmou. Následoval duel áčka Mohelnice s bývalými hráči klubu staršími 35 let.

„Bylo to fajn. Po několika letech jsme se potkali s kluky, se kterými jsme tady hráli v pětadvaceti letech,“ popisoval Aleš Masopust, jenž nastoupil za bývalé hráče.

Potom už na trávník vyběhla čtrnáctičlenná sestava Sigi teamu a mnohem početnější kádr domácích. V utkání zvítězili bývalí ligoví hráči 8:6, ale o výsledek tento den tolik nešlo.

Sestava Sigi teamu:
Petr Vašek – Petr Voříšek, Radek Látal, Pavel Hapal, Václav Koloušek, Zbyněk Pospěch, Tomáš Mičola, Ladislav Vízek, Vladimír Šmicer, Jiří Šmicer, Miroslav Matušovič, David Kobylik, Horst Siegl, Sagvan Tofi.

„Hráči soupeře byli skvělí, byli rádi, že jsou na hřišti a zahráli si. Byl to pohotový přáteláček a je důležité, že padalo hodně gólů,“ hodnotil Horst Siegl.

„Poslední roky je to naše náplň, že se s kluky scházíme, objíždíme tyto akce a rozdáváme radost. Jsem rád, že kluci o to taky mají zájem. Mohelnické oslavy jsou příjemné, krásné. Jeli jsme sem vlakem, takže jsme si už v něm udělali krásnou atmosféru,“ pokračoval Siegl.

V jeho týmu se mimo jiné představil také Pavel Hapal, jehož syn v mohelnických barvách nastupoval, když hrál klub ještě třetí nejvyšší soutěž. „Měl jsem nějaké rodinné povinnosti, ale i z důvodu, že tady Lukáš hrával, tak jsem je odložil a přijel,“ prozradil Hapal.

A zápas si užívali jak diváci, tak fotbalisté. „Je to velký zážitek, hrají proti nám legendy. K výročí takový zápas patří,“ říkal mohelnický Petr Erneker.

„Je radost se na tyto hvězdy dívat i proti nim hrát,“ dodal Aleš Masopust, který také porovnával oba zápasy v nichž v sobotu nastoupil. „Bylo vidět, že v prvním zápase nastoupili někteří hráči, kteří jsou o dvě generace mladší a bylo to rychlejší. U Sigi teamu bylo vidět, že je zase ta fotbalová kvalita větší.“

Všichni si potom pochvalovali organizaci akce. „Je to perfektní, na vysoké úrovni s celodenním programem,“ potvrdil Erneker.

Hlavním bodem kulturního programu bylo pak vystoupení hudební skupiny O5 a Radeček.

„Na oslavy jsme se těšili. Dlouho nebylo možné nic pořádat, fotbalová sezona nebyla, takže jakmile jsme věděli, že se začne rozvolňovat, začali jsme plánovat. Chtěli jsme udělat pěknou akci, aby se lidé od nejmenších po největší bavili. Doufám, že si to užili. Sigi team i Radečci byli podle mě skvělý výběr. Umělku jsme ještě vyčlenili na sportovně zábavní zónu,“ sdělil předseda mohelnického klubu Jiří Rousek.