„Nikdy jsem jich tolik za zápas ještě nedal, nejvíce asi šest,“ sdělil hned na úvod Honza Filo. Uničov v rámci SpSM U 13 v severní skupině rozdrtil Valašské Meziříčí v utkání hraném na polovinu hřiště a třikrát třicet minut vysoko 28:3.

„Bylo to super, hráli jsme dobře a kluci říkali, že se zápas povedl a šlo mi to,“ pokračoval nejdůležitější strůjce vysokého vítězství.

„I táta, který byl na zápase mě chválil. Ale taky říkal, že jsem mohl dát gólů ještě víc, protože jsem nějaké šance zahodil,“ uznal Honza.

Kromě pochvaly se mu za prozatím nejlepší kariérní počin dostalo také zasloužené odměny. Od babičky. „Šel jsem s ní do restaurace na řízek s kaší. To je mé oblíbené jídlo. Dal jsem si taky dezert - zmrzlinu s čokoládovou polevou,“ usmíval se.

Fanzóna před zápasem Sigma - Sparta
FOTO a VIDEO: Sigma si před Spartou připomínala triumf v poháru, Uličný zpíval

Jedenáctigólovým představením tak trošku napodobil svůj vzor, kterým je Cristiano Ronaldo. Na zádech ale Honza Filo sedmičku jako jeho idol nenosí. „Když jsem přišel, tak už měli kluci čísla rozebraná. Zbyla na mě jedenáctka a nevadí mi to, je mi jedno, co mám,“ řekl.

V právě probíhající sezoně dokázal Jan Filo nastřílet v dresu Uničova za 21 zápasů 46 branek a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Žádnou metu ale nemá. „Chceme být s týmem do top pětky, to jsme si dali za cíl,“ prozradil.

Zatím je Uničov šestý bod za vysněnou pozicí. Právě Honza Filo může svým spoluhráčům k posunu výš pomoci. Na jaře totiž nastřílel postupně dva, jeden, pět, tři, čtyři a již zmiňovaných jedenáct branek.

„Buď uteču nebo mi to kluci kopnou za obranu. Mojí silnou stránkou je rychlost a střelba. Teď se mi daří,“ uznal. Je to možná i tím, že v zimní přestávce nezahálel. „Byl jsem na běžkách, chodil jsem běhat, kopat si s kámošema a taky jezdit na kole,“ vypočítával.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 2:0. oslavy s fanoušky - zleva Michal Vepřek, Roman Hubník, Vít Beneš, Jáchym Šíp
FOTO: Sigma skolila Spartu! Triumf sledoval zaplněný Andrák

Kromě klubu také trénuje v Regionální fotbalové akademii, kde jej mají pod palcem také například bývalí ligoví hráči Michal Kovář či Martin Kotůlek.

„Je to super, tréninky jsou úplně jiné než v týmu, líbí se mi tady a je dobré, že to je i místo školy,“ usmál se.

Jednou by se pak rád dostal jako fotbalista do Anglie. „Chtěl bych hrát Premier League a vyhrát Ligu mistrů, zahrát si evropské poháry,“ zasnil se na závěr.