„Je to velký skok, musím si to srovnat v hlavě, ale co už se dá dělat,“ konstatoval sympatický blonďák.

„Líbí se mi jeho kreativita v zakládání akcí. V Olomouci se už v minulosti několikrát osvědčilo, že se dala příležitost mladým stoperům, kteří to nakonec dotáhli až do reprezentace,“ připomněl trenér Zdeněk Psotka osudy Tomáše Ujfalušiho, Davida Rozehnala či Romana Hubníka.

Sladká premiéra v modrobílých barvách, navíc rovnou v pohárové Evropě, Dreksovi ale po výsledku 1:1 trochu zhořkla.

V polovině prvního poločasu zaspala obrana při na krátko rozehraném rohovém kopu a Fjóluson poslal Islanďany do vedení, které až minuty před koncem vymazal parádní bombou Brazilec Rossi. „Ten signál jsme přitom znali. Věděli jsme, že to takhle rozehrávají. Přesto jsme to podcenili a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ říkal Dreksa.

Jinak se v obraně se spoluhráči spíš nudil a mohl jen na dálku dodávat kuráž spoluhráčům, kteří dlouho marně zdolávali ledový islandský val.

„Bylo to těžké koncentrovat se. Měli jsme tam jen pár přihrávek mezi sebou a pak na krajní obránce, jinak jsme se do hry vlastně vůbec nedostávali. Jenom jsme povzbuzovali kluky vpředu a hlídali si, aby neprošel nějaký brejk,“ poznamenal k průběhu boje, který se po většinu času odehrával na polovině hostujícího Framu.

Výsledek 1:1 není tím, co si před odvetou na Hané představovali. I přesto mladý zadák doufá, že podruhé už Islanďanům sázka na totální defenzivu nevyjde.

„Doufám, že doma před vlastními fanoušky se budou chtít trochu předvést a pro nás to bude jednodušší a vyhrajeme,“ přemítal mladý stoper.

Islanďané se však s největší pravděpodobností ani na domácím stadionu Laugardalsvöllur nebudou nikam hnát. K postupu jim bude díky gólu vstřelenému venku stačit i bezbranková remíza. „I tak doufám, že to zvládneme a postoupíme dál,“ nevzdává se Dreksa.