Z výsledku ale museli být zklamáni. Kvůli vyrovnání dvě minuty před koncem, ale hlavně kvůli celé řadě šancí v prvním poločase.

Sigma vletěla do zápasu ve velkém stylu. Kdyby to po půlhodině bylo 3:0, nikdo by nemohl říct půl slova.

Útočník Zifčák trefil hned po dvaceti sekundách levačkou břevno. Dorážejícího Zlatohlávka pak fantastickým zákrokem vychytal brankář Yitzhak.

Ve 3. minutě hlavičkoval po krásném centru Galuse znovu Zifčák těsně vedle a do třetice si vysloužil potlesk za obtížné, ale nebezpečné zakončení levačkou.

Další šanci pak spálil Galus, když k němu obloučkem poslal šikovně míč výborný Zifčák, ovšem ani on netrefil branku.

„Měli jsme vynikající vstup do utkání, byla tam jedna šance za druhou. Jenom je obrovská škoda, že se nám nepovedlo dát gól, aby první poločas vyzněl pro nás skvěle i výsledkově. Ve vápnech se rozhoduje, ale my jsme bohužel nebyli schopní se prosadit,“ říkal trenér Tomáš Janotka.

Trenér Sigmy Václav Jílek
Mustr Sigmy: nejdřív prohrává, pak zapne. O počtu beků to není, míní Jílek

Mělo to být 3:0 a nebylo o čem mluvit

Sigma se dočkala ve druhém poločase, kdy už paradoxně takový tlak neměla. Na roh Langera si naběhl přesně stoper David Zima a zavěsil.

„Signál to nebyl. Věřil jsem, že to propadne a zkusil jsem tam jít. Jinak žádný velký střelec nejsem, ale v Youth League se mi docela daří,“ pousmál se vysoký obránce, který skóroval už v odvetě v Mariboru v předchozím kole.

Jinak ale Zima také litoval zahozených příležitostí z prvního poločasu.

„Mělo to být 3:0 pro nás a nebylo by o čem mluvit. Zalezli bychom si a nepovolili jim ani gól,“ byl přesvědčen.

Vyšťavení do mrtva

Sigmě ale začaly místo kontroly zápasu viditelně docházet síly. Jeden za druhým padali fotbalisté k zemi s křečemi a museli být ošetřováni.

„V prvním poločase jsme se hodně vydali. Ukázalo se, že tyto zápasy nám jednoznačně chybí. V dorostenecké lize nás takhle neprověří nikdo. Mezinárodní konfrontace je zkrátka potřeba. Soupeři donutí kluky vyšťavit se do mrtva,“ uvedl Janotka.

Mladí Hanáci za to ale zaplatili výsledkem. V 87. minutě se obranou prosmýkl jako had střídající Shalata a nepříliš prudkou střelou překvapil i brankáře Trefila.

„Výsledek zápasu strašně zkresluje výborný výkon, který jsme 60 nebo 70 minut předváděli. I vzhledem k tomu věřím, že je to do odvety otevřené. Pokud zvládneme být aktivní celých 90 minut, tak jsme schopní je porazit,“ řekl Janotka.

Tomáš Janotka, trenér devatenáctky Sigmy
Kouč Janotka po Lize mistrů: Byla to odměna, jiné než v Řepčíně

SK Sigma Olomouc U19 – Maccabi Tel Aviv U19 1:1 (0:0)

Branky: 67. Zima – 87. Shalata.
Rozhodčí: Kjaesgaard – Skytte, Nörgaard. ŽK: Spáčil, Raab – Lugassy. Diváků 2800.
Sigma: Trefil – Diblík, Kratochvíl (90. Bednár) Zima, Beňa – Grečmal (85. Vybíral), Spáčil, Zlatohlávek, Galus – Langer, Zifčák (78. Raab). Trenér: Tomáš Janotka
Maccabi: Yitzhak – Chilaka, Strosberg, Glezer, Lugassy – Hofmeister, Shahar – Guerrero, Brami (72. Ben Shlush), Chen (62. Shalata) – Assayg (72. Cohen). Trenér: Guy Zarfati.