Úvodní duel v Olomouci před třemi týdny mezi Sigmou a Maccabi skončil nerozhodně 1:1. Hanáci si na Andrově stadionu vytvořili celou řadu šancí, nicméně s proměňováním to bylo horší. Nakonec se jako jediný z nich prosadil důrazný stoper David Zima hlavičkou po rohovém kopu.

Hosté ale tři minuty před koncem zásluhou Shalaty srovnali a díky odvetě na domácí půdě jsou mírnými favority na postup. Koneckonců v minulém kole přehrálo Maccabi na svém hřišti 3:0 ruského mistra Anži Machačkala.

Sigma však rozhodně nic nevzdává.

„V prvním utkání jsme si jasně ukázali, že to jde. A to, co rozhodlo, aby výsledek byl lepší, byla efektivita. Ta tam nebyla taková, jakou bychom chtěli, aby byl stav pro odvetu zajímavý tak, že bychom měli něco nahrané,“ prozradil klubovému webu trenér olomouckých dorostenců Tomáš Janotka.

V Tel Avivu, kam olomoucká výprava vyrazila už v pondělí s mezipřistáním v Istanbulu, přivítalo Hanáky slunce a 25 stupňů Celsia, tedy naprosto odlišné počasí než to, které panuje v posledních dnech v Česku.

Do zápasu kouč Janotka už může počítat se záložníky Ondřejem Zmrzlým a Danielem Grygarem, kteří si odpykali disciplinární tresty za vyloučení v Mariboru. Nejistý je start obránce Zimy.