Třiadvacetiletý Šimon Falta patřil několik sezon spíše do širšího kádru A-týmu, pravidelně začal hrávat až letos na jaře.

A nezklamal ani na netradičním postu levého beka, kde nahradil chybujícího Michala Vepřeka.

Rychlonohý fotbalista s velmi dobrou kopací technikou na jaře vstřelil branku v Jihlavě a právě v Mladé Boleslavi, které se zalíbil.

Sezonu si fotbalista se čtyřiačtyřiceti ligovými starty prodloužil o turnaj s reprezentační dvacítkou ve francouzském Toulonu.

Podle našich informací se původní představy obou klubů výrazně lišily, neboť Sigma si Faltu údajně považovala na šest milionů korun, nakonec by však přece jen mohlo dojít ke kompromisu. Jeho výhodou je, že může nastoupit hned na několika postech.

Stejně starý David Houska na rozdíl od Falty na jaře z olomoucké základní sestavy i kvůli zranění vypadl, dlouhodobě však přitahoval zájem jiných mančaftů.

Účastníkovi loňského Eura hráčů do 21 let se povedla zejména podzimní část sezony, během které vsítil tři góly a patřil k nejlepším hráčům Sigmy.

Nyní na Hané prodloužil o rok svůj dosavadní kontrakt, ale odchází na roční hostování s opcí.

Uprostřed mladoboleslavské zálohy by měl nahradit Jasmina Ščuka, který odešel do Slavie.

Otázkou však je, kdo bude hlavním koučem středočeského klubu, protože je velmi pravděpodobný přesun Karla Jarolíma k národnímu týmu.