„Z naší strany to byl určitě výborný výkon. Soupeř ale byl, při vší úctě, horší než moravské výběry, se kterými jsme hráli. Byl to jednoznačný zápas, Pardubice si nevytvořily žádnou šanci. Kluky musím pochválit," spokojeně hodnotil zkušený kouč Trnečka.

Mančaft olomouckého KFS se střetne v týdnu od 19. září s nejúspěšnějšími amatéry z Izraele, Německa a Slovenska.

Trnečkův výběr nebude cestovat do zahraničí, avšak bude mít výhodu domácího prostředí.

Dojmy z úspěchu v národním měření sil jsou pochopitelně pozitivní.

„Je to výborné, kluci jsou spokojení. Finálová skupina bude v Olomouci. Bude to na konci září, ještě není dané, kde se to bude hrát. Jestli na Sigmě, Nových Sadech nebo v Holici. Je to ještě dlouhá doba. Kádr zůstane pohromadě, může se tam případně někdo doplnit," prozradil Karel Trnečka.

Olomoucká reprezentace byla na souboj v Praze namotivovaná.

„Hráči byli hodně natěšení a moc chtěli vyhrát, před dvěma lety nám to uniklo. Zastavil nás minule Brněnský kraj, který byl hrozně silný. I letos jsme s nimi hráli a bylo vidět, že to taky chtějí moc vyhrát. Ale také jsme je přehráli 3:0, byl to nejtěžší soupeř," vrátil se lodivod krajského výběru k semifinálové­mu duelu.

Trable s autobusem

Samotné finále v hlavním městě v areálu Aritmy celek z Olomouckého kraje zcela bez problémů.

„Dali jsme brzo góly, v pětadvacáté minutě jsme vedli 2:0 a v poločase 4:0. Pak už se to spíše dohrávalo. Kontrolovali jsme zápas. Všechny hráče a gólmany musím pochválit," řekl k průběhu posledního souboje Karel Trnečka, jenž musel poupravit nominaci.

„Chyběl nám z Hranic útočník Ferenc, který se zranil a Kyselák z Přerova, který měl studijní povinnosti," doplnil olomoucký trenér.

Odehrát zápas ve všední den v jedenáct hodin dopoledne byl pro amatérské fotbalisty v určitých ohledech složitější.

„Hráči si museli vzít dovolenou. Na hotel v Praze jsme dorazili až o půlnoci, měli jsme nějaké problémy s autobusem. Ale hráli jsme perfektně. Byl tady takový týmový duch, jeden vedle druhého chtěl vyhrát a ve všech zápasech se to projevilo. Měli jsme čtyři tréninky, to taky určitě prospělo. Všichni soupeři nám řekli, že jsme byli lepší a že jsme postoupili po zásluze," těšilo kormidelníka krajské repre.

Vynikající podmínky

Na plánování a přípravy na zahraniční celky mají v hanácké metropoli dostatek času.

„Je to až v září, budu hráče sledovat a určitě se ještě sejdeme aspoň na dva tréninky," podotkl Karel Trnečka, kterému s trénováním pomáhali také asistenti Jiří Mika, Petar Aleksijevič a vedoucí týmu Miroslav Lojka.

Ostřílený kouč ocenil také podpory ze strany krajského fotbalového svazu.

„Musím pochválit i olomoucký fotbalový svaz, protože nám vytvořil vynikající podmínky. Pět zástupců nás navíc jelo podporovat do Prahy a to klukům taky pomohlo," uzavřel poděkováním Karel Trnečka.

Olomoucký KFS – Pardubický KFS 6:0 (4:0)

Branky: 20. Woitek, 25. a 37. Navrátil P., 40. Kaďorek, 46. Šinogl, 89. Gargulák.

Olomoucký KFS: Toman (80. Zbořil) – Krejčíř, Navrátil M., Samek, Bubeník (70. Zimčík) – Škoda, Šinogl (64. Schlehr) – Kaďorek, Woitek (76. Bříza), Koutný (70. Gargulák) – Navrátil P. Trenér: Karel Trnečka. Asistenti: Jiří Mika, Petar Aleksijevič. Vedoucí týmu: Miroslav Lojka.