Vrásky na čele pochopitelně přibyly i kroměřížskému podnikateli a prvnímu místopředsedovi FAČR za Moravu a Slezsko Zdeňku Zlámalovi, který se o středečním zásahu protikorupční policie dozvěděl až z médií.

„Byl jsem hodně překvapen. Taková informace samozřejmě není nic příjemného pro mě ani pro český fotbal. Osobně jsem zklamán," nebral si servítky šéf třetiligových fotbalových klubů Kroměříže a Hulína.

Jak moc jste si zatím oddechl, že se celá kauza alespoň netýká fotbalu na Moravě?
To je samozřejmě dobrá zpráva pro Moravu, ale na tuto kauzu se musíme dívat především principiálně. Naši ani zahraniční sponzoři nerozlišují, jestli se podvodně sázelo v Roudnici nebo v Kotěhůlkách.

Vedení českého fotbalu mělo údajně o této kauze indicie již dříve, dokonce kvůli tomu zasedalo i v Itálii.
V Itálii výkonný výbor skutečně zasedal, ale tato kauza nebyla na jeho programu. Sám jsem se o celé věci dozvěděl až z médií po návratu domů.

O celé akci věděla právě úzká skupinka FAČR. Byl jste její součástí?
Nebyl jsem součástí této skupiny, neboť v době, kdy se začala kauza vyšetřovat, jsem ještě nebyl místopředsedou FAČR ani členem výkonného výboru FAČR.

Jaký průběh vyšetřování očekáváte?
Důsledný. Věřím v precizní vyšetření kauzy a rád bych si za čas v novinách přečetl jeho konkrétní výsledky.

Nebojíte se, že celé vyšetřování dopadne jako pověstná Křetínského kabela?
Pro odpověď na tuto otázku nemám dost informací.

Jaký očekáváte dopad celé kauzy i v souvislosti s nevalnými výsledky národního týmu na český fotbal z pohledu ekonomiky?
Nechci dávat do souvislosti výkonnost českého reprezentačního týmu s touto kauzou a jejími finančními důsledky. Budou-li se ale podobné kauzy objevovat i v budoucnu lze očekávat negativní dopad na ekonomiku českého fotbalu. Pravda ale je, že nepostoupením na MS do Brazílie utrpěl český fotbal velkou finanční ztrátu.