Po posledním podzimním ligovém utkání, které Sigma prohrála v Liberci, byl naštvaný. Sportovní manažer Ladislav Minář těžko hledal pochopení pro bídný výkon, když týden předtím Olomoučtí sebevědomě porazili Spartu.

Možná i proto se 49letý funkcionář před začátkem prvního tréninku zimní přípravy zdržel v kabině Hanáků o něco déle, než je zvykem.

Co jste hráčům říkal?
Popřál jsem jim zdraví, štěstí a samozřejmě jsem je nabádal k tomu, aby byli pořád stejně pokorní, jako tomu bylo na podzim. Nekladli jsme si žádné závěrečné cíle, co se týče umístění, spíš jsem apeloval na to, abychom se co nejvíc přiblížili těm výkonům, kterým jsme se prezentovali na podzim. Stejně tak bychom se rádi přiblížili i tomu bodovému zisku z první části sezony. A v závěru uvidíme, na co to bude stačit.

Už vám však nebude pomáhat Tomáš Chorý. Je Jakub Řezníček z vašeho pohledu ideální náhradou?
Kuba byl určitě první volbou, protože jsme se snažili typologicky co nejvíce přiblížit Tomášovi. Měli jsme zájem i o Pavla Vyhnala z Vlašimi, ale jak už to bylo někde napsáno, malinko se začal bát, že by vzhledem k příchodu Kuby Řezníčka nedostával tolik příležitostí. Komentoval to tak, že Zlín hrává spíš na dva útočníky, proto má prý větší šanci prosadit se tam. O tyto dva jsme se zajímali nejvíc, cítili jsme, že by to byl nejjistější zásah směrem k posílení.

Nemáte přesto v hlavě lehkou obavu, že Řezníček dopadne jako Mahmutovič?
Vždycky je nějaký otazník. Na podzim jsme přivedli hráče a všichni byli zranění, takže z toho jsme taky šťastní nebyli… Kuba je česká mentalita, řekl bych, že se přizpůsobí lépe než Aidin (úsměv).

V souvislosti s útočníky se spekulovalo také o zájmu o Doležala, Juliše…
Sondovali jsme situaci kolem dalších hráčů, ale nebylo to řešitelné.

Nicméně z hlediska perspektivy Řezníček taky nic moc neřeší, souhlasíte?
Určitě, Kuba Řezníček není hráč, kterého by se Plzeň chtěla zbavovat. My jsme měli enormní zájem, aby u nás Tomáš Chorý zůstal ještě na půlroční hostování, ale po konzultaci s trenérem Vrbou to odmítl. V tu chvíli bylo útočníků v Plzni moc, takže tohle byla pro nás první volba.

Do mužstva už teď nebudeme sahat

Další příchody neplánujete?
Se Slavií jsme se dohodli na ukončení spolupráce se Zdeňkem Linhartem, skončil Michal Obročník, ale v této fázi už nebudeme do mužstva vůbec sahat. Pokud by se stalo, že by odešel některý z hráčů, který má ve smlouvě výstupní klauzuli, tak bychom na to možná reagovali. Ale nemyslím si to, protože žádné sondy kolem toho nejsou. Podle mě už mužstvo v této podobě zůstane, velké změny neočekávám.

Není risk jít do ligy jen s Řezníčkem a nerozehranou dvojicí Vašíček – Yunis?
Tak risk… Měli jsme tady Chorého, zraněného Vašíčka a nemocného Linharta, takže svým způsobem je to stejné. Na podzim jsme to riskli, řešili jsme to Kubou Plškem a vyšlo to. Možná má trenér nadále i tuto variantu. Nicméně Kuba Řezníček musí podávat nějaké výkony, není to tak, že automaticky musí hrávat a pro jiné jsou dveře zavřené.

Kouč Jílek prohlásil, že by ještě nějakou alternativu na hrot bral.
Taky cítím, že bychom do té pozice ještě jednoho hráče potřebovali.

Štěrbu jste pustili do Karviné kvůli většímu hernímu vytížení?
Ano, na jednu stranu si to zasloužil, na druhou stranu už ta jeho trpělivost nebyla taková. Umožnili jsme mu čtrnáctidenní test a uvidíme, jestli tam poté odejde, nebo zůstane. Zbytek jsme doplnili kluky z dorostu, na podzim odvedli dost dobré práce, zaslouží si sáhnout na áčko a ukázat se, srovnat se s dospělým fotbalem.

Aleš Škerle je novým vedoucím mužstva. Co na tento krok říkáte?
Bylo to přání trenéra. Cítil a chtěl, aby mezi kabinou, trenéry a vedením byla nějaká osoba, která k tomu bude mít nejblíž. Půl roku to vyzkoušíme a uvidíme, ale podle toho, jak se toho Aleš chytil, to zatím vypadá velmi slušně.

Vyvíjí se nějak jednání s případným novým partnerem klubu?
To je spíš otázka na akcionáře, ne pro mě. Ale nevím o tom, že by se něco změnilo.