Ve vší úctě k Mikulovicím, pokud by postoupil nováček třetí ligy, byla by to opravdu velká fotbalová senzace. Vždyť Sigma patří k tomu nejlepšímu v nejvyšší soutěži, ráda by hrála evropské poháry.

Mikulovice pár let zpět brousily vody krajského přeboru, letos mají za sebou historicky první dva zápasy v Moravskoslezské lize.

„Jsme jasným favoritem," ví kouč Sigmy Martin Kotůlek.

Ovšem občas se v pohárech zázraky stávají a Mikulovice prožívají své nejlepší fotbalové období. „Převaha bude na straně soupeře, ale chceme to Sigmě pořádně znepříjemnit," říká Antonín Mura, kouč Mikulovic.

Oba kormidelníci budou mít k dispozici kompletní sestavu, marodky jsou v podstatě prázdné. Mikulovičtí tak nastoupí i se dvěma velezkušenými stopery Sedlákem a Skopalem, kteří chyběli o víkendu, hosté také mohou představit ideální jedenáctku.

„Je ale možné, že nějaké změny budou, rád bych, aby někteří hráči ukázali, že mají výkonnost do základní sestavy," přemítá Kotůlek.

A pak přijde na řadu fotbalová diplomacie, tedy, že favorit chválí svého soupeře. „Dvakrát s nimi hrála naše juniorka, takže informace mám. Jsou silní v protiútocích a ve standardkách. A hodně silní v osobních soubojích. Musíme hrát rychle," vysvětluje Kotůlek.

Jasno má i Mura. „Hodně zodpovědně bránit, spoléhat na standardní situace. Každý se dá porazit. Jestli si myslíte, že nás Sigma uběhá, tomu nevěřte."

Byť jsou Mikulovice obcí s necelými třemi tisícovkami obyvatel až na samotné hranici s Polskem, na zápas se chystají až dva tisíce diváků. „Čekáme plný stadion," hlásí oba trenéři.

Zápas se hraje ve středu 21. srpna od 17.00 hodin.