FK Mikulovice – Tatran Litovel 2:0 (0:0)

První nebezpečnou akci předvedli domácí v 15. min., kdy se po pravé straně prosadil Burian. Brankář Hradil však jeho dobře mířenou střelu pod břevno vyrazil na roh.

Litovel se do první šance dostala ve 21. min. po úniku Srovnala, ale také brankář Pastucha domácí podržel. Ve 25. min. měl velkou příležitost litovelský Zavadil, ale zblízka nedokázal Pastuchu překonat.

Ve 30. min. zase pěkně vystřelil Onciul, i když těsně nad. Litovel potom předvedla pěknou akci v 33. min., ale Svačina zakončoval jen střelou do boční sítě. Druhý poločas začal šancí litovelského P. Kvapila, ale jeho střela byla sražena na roh.

V 57. min. se domácí dostali snadno do vedení. Po rohu a hlavičce Procházky se míč odrazil od břevna na zem a před branku, kde se ho ještě hráči snažili dohrát. Pomezní rozhodčí Liška však jako jediný aktér viděl míč v síti a branku uznal.

Litovel se snažila ihned vyrovnat, ale Krpec v 60. min. v dobré pozici netrefil. O minutu později zaúřadoval hlavní rozhodčí Němec, když udělil litovelskému Švajdovi nepochopitelně druhou žlutou kartu a hosty poslal do deseti.

Litovel i v oslabení měla nebezpečné protiútoky, které však praporkem zastavoval pomezní Niederle a nejméně dvakrát se hodně mýlil. Domácí si vítězství pojistili v 71.min. kdy se parádně trefil Karakasidis, ale vítězství to zasloužené určitě nebylo.

Branky: 57. Procházka, 71. Karakasidis. Rozhodčí: Němec. ŽK: Onciul,Hanzlík – Svačina, Švajda, Zavadil, P. Kvapil, Fišara. ČK: 61. po 2. ŽK Švajda. Diváci: 250.

Mikulovice: Pastucha – Burian, Guzdek, Ganaj, Procházka – Smažík, Karakasidis, Onciul (90. Jašek), Šimon – Hanzlík (81. Reinold), Hymr (89. Smělík). Trenér Antonín Mura.

Litovel: Hradil - Olbert, Švajda, Janošťák, Planička – Krpec, H. Fišara, Srovnal (88. J. Kvapil), P. Kvapil – Svačina (70. Čep), Zavadil. Trenér Miroslav Večeřa.

(bl)