Teď má Michal Vepřek velkou šanci prožít ještě vydařenější ročník. Podle posledních přípravných utkání je v olomoucké sestavě variantou číslo 1 na post levého obránce.

„Cítím se dobře. Příprava byla krátká, ale náročná. Myslím si, že mi celkově vyšla, takže bych byl rád, kdyby to tak dopadlo,“ doufá nyní už pětadvacetiletý obránce.

„Věřil jsem tomu, že to teď zvládnu, zůstanu tady a budu hrát,“ podotkl hráč, který už třikrát musel Sigmu opustit a hostovat v jiných klubech.

Tím úplně prvním byla v sezoně 2004/05 Lipová, kdysi ambiciózní tým z Prostějovska, který teď hraje jen krajskou I. B třídu.

Pak se Vepřek vrátil do Olomouce a stal se stabilním hráčem její juniorky, k tomu přidal v závěru sezony 2005/06 i své první tři prvoligové starty. V dalším ročníku jich přidal ještě šestnáct, ale v létě 2007 se musel fotbalově stěhovat do Jihlavy.

„Každé hostování mělo něco specifického. Na Jihlavu vzpomínám velice rád, protože tam byla vynikající parta a moc se mi tam líbilo,“ vrací se k působení na Vysočině, kde nakonec odehrál celé dvě druholigové sezony.

Potom už si jej vytáhl trenér Zdeněk Psotka zpátky na Hanou. V minulé sezoně oblékl dres Sigmy v ligovém utkání pětkrát, ale chtěl hrát ještě víc, tak zamířil opět do druhé ligy, tentokrát na pražský Žizkov, kde koučoval Vlastimil Petržela.

„Co se týče Žižkova, tak to taky nebylo špatné. Ale nepodařilo se postoupit, pak se k tomu přidaly některé další problémy a nebylo to moc dobré,“ komentuje pražský půlrok.

I proto se chtěl maximálně poprat o své místo v olomouckém týmu, do kterého přišel v roce 1999 z rodného Šumperku.

Cítil velkou šanci, jeho dva přímí konkurenti na levém bekovi totiž v kádru nebudou, Laco Onofrej zamířil na přestup do 1. HFK Olomouc a Jakub Heidenreich si hledá hostování.

„Jsme tam dva, šance v přípravě jsme dostávali stejné a věřím, že bude hrát ten lepší,“ řekl Vepřek k souboji o místo, který bude svádět s talentovaným Milanem Machalickým.

V přípravě odehrál pět z osmi ostrých utkání, celých 90 minut absolvoval jak proti CSKA Moskva, tak proti Rapidu Vídeň nebo dánskému šampionovi FC Kodaň.

„Já osobně si myslím, že je daleko lepší hrát proti takovým silnějším týmům, než kdybychom hráli třeba proti někomu z druhé ligy. Byla to daleko kvalitnější příprava a v takových zápasech se ukáže, jak na tom skutečně jsme a na čem musíme zapracovat. Je to to nejlepší, co mohlo být,“ vyjádřil spokojenost s průběhem letní fáze.

Teď věří, že i on se bude velkou měrou podílet na plnění cílů. Těmi jsou umístění v horní polovině tabulky a boj o poháry. „Určitě budeme chtít hrát co nejvýš a dostat se do pohárů. Kádr na to určitě máme,“ dodal Vepřek.