Plzeň je teď po postupu do základní fáze Ligy mistrů v euforii. Co udělat pro to, abyste si z jejího hřiště mohli nějaký bod odvézt?

Plzeň je v tom utkání obrovský favorit. My teď máme problémy sami se sebou. Já už říkám, méně těchto řečí vám do novin a spíše předvést výkon na hřišti. My jdeme do toho zápasu s obrovským respektem k soupeři, ale nejdeme tam odevzdaně a popereme se tam o co nejlepší výsledek. Nejlepší výsledek jsou samozřejmě tři body, ale to je obrovsky těžké. Ale už jednou jsme tam dokázali vyhrát (4:0 v jarní části sezony 2011/12, pozn. red.), tak nevidím důvod, proč bychom to nedokázali podruhé.

Paradoxně venku se vám daří lépe. Budete spoléhat na brejkové situace?

Je to tak, venku hrajeme lépe než doma, protože doma si tady spousta hráčů připouští tlak a venku hrajeme více uvolněně. V Plzni to bude pro nás obrovský svátek. Nechci ten zápas nějakým způsobem odhadovat. Prostě tam pojedeme s pokorou k soupeři, protože si uvědomujeme jejich sílu, ale říkám, pokusíme se o co nejlepší výsledek.

Sigma zkraje letošní sezony dostává více branek, teď jedete do Plzně. Čekáte, že budete mít hodně práce?

Styl trenéra Kotůlka je prostě zaměřený na útočný fotbal. Já jsem to věděl už i na začátku sezony, že budu mít hodně práce. Když dáme více gólů, než dostaneme, tak to bude pozitivní. Zatím to ale bohužel bývá naopak.

Nastoupí proti vám i bývalý spoluhráč Tomáš Hořava. Co říkáte na jeho současné výkony v Plzni?

Tomášovi to hrozně prospělo, že přestoupil do Plzně. Hrává tam stabilně a podle zápasů, co jsem viděl, tak hrál výborně. Plzni pomohl a i pro něho to byl krok dopředu, teď si zahraje Ligu mistrů. Samozřejmě se všichni na Tomáše těšíme a doufám, že budeme úspěšnější, ať mu potom můžeme poslat nějakou textovku (usmívá se).

Byl jste s ním v kontaktu před utkáním? Bylo tam třeba nějaké hecování, nějaká sázka?

Ne, já tady ty hecovačky před zápasem nemám rád (směje se). Když jsem byl mladší, tak jsem to jednou udělal, a prohráli jsme, tak od té doby to nedělám. Když mi někdo napíše nějakou hecovačku, tak mu na to neodpovídám a většinou ten zápas vyhrajeme a pak mu to vrátím po zápase. Teď si vzpomínám, že když jsme hráli s Duklou loňskou sezonu, tak mě Zbyněk Pospěch pořád provokoval přes smsky, že mi dá hodně gólů. Skončilo to 0:0 a já jsem mu ty šance chytl. Teď neposílal nic a dal mi čtyři góly.

Autor: PETR MUSIL