Může se to na první pohled zdát jako sci-fi. Ale šance, že se tato hvězdná varianta stane skutečností, existuje. A není nijak nereálná.

O tom, že v týmu zůstanou dvojčata Ordoš se Šultesem je téměř jisté. Snad jedině, že by některý ze zahraničních zájemců přišel s neodmítnutelnou nabídkou. Další dva z fantastické čtyřky naopak balancují na hraně kádru trenéra Zdeňka Psotky.

Co s Melinhem?

Brazilec Melinho se vrátil z německého hostování se zlomenou dirigentskou taktovkou a mladý trenér Hanáků teď musí bleskově zjistit, jestli ji dokáže slepit a znovu vést olomoucký orchestr.

Není ovšem tajemstvím, že Melinhova vysoká gáže je pro klub významnou zátěží a tak by Sigma Brazilce ráda prodala, nebo alespoň poslala na hostování.

To ovšem není tak jednoduché.

„Melinho tady má platnou smlouvu, takže je tady naše povinnost tu smlouvu dodržet, samozřejmě za předpokladu, že Melinho bude plnit svou smluvní povinnost,“ ví dobře předseda představenstva Sigmy i sportovně.technic­ké komise Josef Lébr. „Pokud Melinho nesežene jiné angažmá, tak zůstává v Olomouci, otázkou je v jakém týmu,“ prozradil Lébr.

Rozhodující slovo totiž bude mít kouč Psotka. „Čekáme, jestli si Melinha vezme na soustředění do Rakouska,“ uvedl Lébr.

Heinz nastoupil už v Litomyšli

Tam už by měl 5. července odjet kádr, se kterým bude Sigma hrát ligu. A není vyloučeno, že ve výpravě bude také bývalý reprezentant Marek Heinz, který se Sigmou stále trénuje a o víkendu nastoupil na turnaji v Litomyšli. I v jeho případě leží rozhodnutí podle Lébra na bedrech šestatřicetiletého Psotky.

„Záleží na trenérovi, jestli dá vedení pokyn, aby se s Markem pokusilo domluvit,“ tvrdí Lébr.

Pro Sigmu už by pak ale podle jeho slov neměl být problém se s Heinzem dohodnout.

„Markovy finanční požadavky jsou velmi rozumné,“ prozradil Lébr a naznačil, že předběžná jednání už dost možná proběhla. „Pokud se trenér s Markem dohodne na jeho pozici v týmu, tak v možnostech Sigmy určitě bude takového hráče udělat. Záleží to ale na mnoha věcech, třeba na tom, jakým stylem chce trenér hrát a podobně. A do toho trenérovi nikdo nemluví,“ uvedl Lébr.

O čem se mluví?

Psotka je nyní v nelehké situaci. Fanoušci by jistě obě velká jména v týmu viděli víc než rádi, na druhou stranu každý, kdo fotbalu rozumí, ví, že jen velká jména úspěchy nedělají.

Kolik prostoru by dostali talentovaní mladíci Petr s Navrátilem? A snesly by „hvězdy“ případný odsun na lavičku? To jsou otázky, na něž bude muset šéf olomoucké lavičky nalézt odpovědi. I když možná už je má a proto už s předstihem odbýval dotazy na Melinha s Heinzem tak, že zůstanou pouze v případě, že někdo jiný odejde.

Na rozřešení si budou muset fanoušci Hanáků ještě chvíli počkat. Nejméně na konec víkendu, kdy by měla být zveřejněna třiadvacítka pro Rakousko.