Po ztrátě olomouckého záložníka uprostřed hřiště padla první branka Klokanů. Chybu ale Hořava dokázal odčinit krásnou sólovou akcí a gólovou trefou ze závěru prvního poločasu. Další gól ale nepadl a Sigma tak z Edenu veze jenom bod za remízu 1:1, i když byla hlavně ve druhé půli lepší.

„Cítil jsem na hřišti, že můžeme vyhrát,“ prohlásil Hořava.

Jak jste spokojeni s bodem z Edenu?
Myslím, že jsme měli na to tady vyhrát, byli jsme lepším týmem. Dva body jsou pro nás ztrátou.

Jak byste popsal váš gólový moment po pěkné individuální akci?
Tomáš Janotka mi tam dobře propíchl balon mezi záložní řadou a obranou. Vystoupil na mě stoper a toho jsem se zbavil. Potom jsem byl na šestnáctce, měl jsem dobrou pozici a trefil jsem to k tyči.

Spadl vám kámen ze srdce, že jste se po devíti zápasech dočkal gólu?
Samozřejmě každý gól potěší. Hodně lidí mi to připomínalo, takže jsem rád, že jsem se trefil. Škoda ale toho, že máme jenom bod. Cítil jsem na hřišti, že můžeme vyhrát.

Po všech těch věcech, které se v poslední době staly, hrajete o záchranu. Vnímáte to taky tak v kabině?
Tak slyšíme to kolem sebe, ale je teprve dvanácté kolo a bodů je ve hře ještě hodně. Myslím, že máme kvalitní tým a že se z těch sestupových vod brzo dostaneme.

Není to ale přece jen znát na výsledcích i předvedené hře?
Člověk se chce na hřišti soustředit jenom na fotbal, ale ta psychika a podvědomí asi trochu pracuje. Možná jsme trochu nervóznější, ale my to chceme hodit za hlavu.

Jde to snadno?
Asi to máme v podvědomí, ale nemyslím si, že nás to nějak ovlivňuje.

Souhlasíte s tvrzením, že hra Olomouce není v letošní sezoně tolik pohledná?
Těžko říct, jak to působí z tribuny, ale myslím, že třeba v dnešním zápase proti Bohemce, která je vepředu, jsme měli více ze hry.

Připadá mi, že loni jste si ale vytvářeli více šancí. Nevidíte to stejně?
Loni to jaro taky nebylo příliš vydařené. Musíme se snažit, ale v Příbrami ve druhém poločase a i dnes jsme nějaké šance měli. Bylo tam spousta střel, takže si myslím, že to bude v tomto ohledu jenom lepší a lepší.

Důležité je taky sebevědomí. Vám rozhodně dnes nechybělo.
Už před tím gólem jsem tam měl několik střel, ty byly spíš ovšem nepovedené. Dnes jsem se hodně dostával do vápna i do těch střeleckých příležitostí. Konečně ta střela dobře sedla a šla k tyči.

Vy osobně jste byl trochu pod tlakem a palbou kritiky zejména ze strany fanoušků. Odpověděl jste jim tou trefou na kritiku?
Asi z části. Chce to potvrzovat dalšími výkony a dalšími góly nebo asistencemi.

Na druhou stranu jste inkasovali potom, co jste uprostřed hřiště ztratil míč. Berete to jako svoji chybu?
Já jsem v první moment myslel, že rozhodčí píská faul. Nějaké situace posuzují tak, že takové kontakty pískají. Ale těžko říct, samozřejmě to byla moje chyba, že jsem to neustál. Bylo chybou, že když do mě soupeři ždouchli, že jsem padal.