Oba nedělní soupeře dělí pouhých deset kilometrů a bitvu dvou blízkých konkurentů na pomyslné mapě krajského přeboru tedy nechtěl za žádnou cenu prohrát ani jeden z týmů. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná bitva s několika šancemi na obou stranách.

Ke střele z voleje se odhodlal litovelský Šrom, jenže domácí brankář Zmund vytáhl jeden ze svých perfektních zákroků. Na druhé straně se zase brankář Procházka zaskvěl proti nebezpečné střele Nováka.

„První poločas jsme hráli opatrně a bylo to naprosto vyrovnané utkání," konstatoval trenér Medlova Milan Schmidt.

Obraz hry se dlouho neměnil ani po začátku druhé půle. Po hodně hry se však už diváci konečně dočkali vytoužené branky. Kloss odcentroval míč do vápna a Obíral poslal Medlov do vedení.

Pro Litovel to byla studená sprcha. Tatran se začal hnát za vyrovnáním, jenže v jeho obraně zůstávala volná okénka, kterých domácí využívali. Novák svůj první sólový únik ještě prováhal, o chvíli později si však medlovský forvard již spravil chuť. Pohrál si s hostujícím stoperem Planičkou a čtvrthodinu před koncem zvýšil na 2:0 pro domácí.

Z toho se už litovelští hráči nevzpamatovali a z Medlova se tak vraceli bez bodového zisku.

„Příčinou porážky bylo jednoznačně to, že jsme nedali góly. Když nedáme ani ty nejtutovější šance, tak nemůžeme chtít, abychom vyhráli," měl jasné trenér Litovle Jaroslav Šišma.

Domácí byli se ziskem tří bodů nadmíru spokojeni.

„Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát. Myslím si, že jsme byli lepší a měli jsme víc gólových šancí. Měli jsme větší touhu po vítězství," prohlásil trenér Schmidt, který chválil brankáře Davida Zmunda. „Chytal výborně, my jsme si na to už tak trochu zvykli a opíráme se o něj. Brankář Litovle ale taky chytil dva góly."

Fotbalisté Tatranu mohli po zápase litovat, že do druhého poločasu nešli s takovým úsilím jako domácí. „Ve druhé půli byli domácí důraznější, dali dvě šťastné brány a vyhráli. Byl to vyrovnaný zápas a domácí byli tentokrát šťastnější," uzavřel litovelský trenér Šišma.

TJ Medlov – TJ Tatran Litovel 2:0 (0:0)

Branky: 62. Obíral, 74. Novák. Rozhodčí: Kopecký – Motal, Kašpar. ŽK: Schmidt, Polýnek – Miklánek. Diváků: 165.

Medlov: Zmund – Havlíček, Müller, Siegl (76. Klabačka), Šenk – Schmidt (63. Gazdík), Skopal, Polýnek (38. Okrouhlý), Obíral – Novák, Kloss. Trenér: Milan Schmidt.

Litovel: Procházka – Čep, Planička, Jindra, Miklánek (72. Heinz) – Šrom, Kratochvíl, Krátký, Kučera – Baránek (72. Dragon), Bednář (78. Vaca). Trenér: Jaroslav Šišma.