Oba celky se nacházejí ve spodních patrech tabulky a tak byl pro ně vzájemný souboj nesmírně důležitý. Nakonec se radovali domácí díky brance střídajícího Roberta Krále pět minut před koncem.

„Pro mě je hodnocení mrzuté. Vedli jsme 1:0, navíc jsme soupeři na oba góly v podstatě přihráli. Nemám ale rád slova o nešťastné porážce. Udělali jsme dvě hrubé chyby a soupeř je potrestal," hodnotil duel trenér Zlatých Hor Libor Šťastný. „Mrzet nás to musí o to víc, že Medlov podle mě nebyl o nic lepší. Zápas byl spíš boj. Bohužel z něj ale zase nemáme ani bod," dodal kouč hostů.

Ti vedli od 36. minuty, kdy se i díky teči domácí obrany střelecky prosadil Vasil Charalambidis. „Byla to tečovaná střela do protipohybu brankáře," konstatoval kouč Medlova Milan Schmidt, který se přiznal, že po nepříznivě se vyvíjejícím prvním poločase už ve zvrat ani pořádně nevěřil.

„Opravdu jsem se trochu obával, co to s námi udělá. Do zápasu jsme šli pod tlakem. Všichni jsme věděli, jak je zápas důležitý. Naštěstí jsme se zvedli a nakonec to dopadlo dobře," mohl se po utkání domácí trenér spokojeně usmívat.

Do druhého poločasu změnil Schmidt rozestavení na 4-3-3, což se mu vyplatilo. Vyrovnání se Medlovští dočkali v 56. minutě. Špatný odkop soupeře skončil u Gazdíka, který zblízka nezaváhal.

Rozhodující branka padla pět minut před koncem. Vstřelil ji zkušený útočník Robert Král, který se na hřiště dostal pětadvacet minut před koncem. „Našemu obránci se po dlouhém nákopu zamotal balon mezi nohy. Soupeř balon vypíchl a s přehledem zakončil," vylíčil situaci Šťastný. Jeho tým nakonec dohrával v deseti, když byl za nevybíravé protesty vyloučen Burian.

Všechno přitom mohlo být jinak. Deset minut před koncem ale v tutové šanci vychytal na opačné straně hřiště Navrátila medlovský brankář Zmund. „Navrátil krásně naznačil přihrávku, ale šel sám. Brankář domácích předvedl perfektní zákrok, ale tohle prostě musí být gól," litoval nešťastný Šťastný.

To jeho protějšek mohl být maximálně spokojen. „Cením si toho, že jsme zápas otočili. Když jsem viděl, jak byli hráči po prvním poločase opaření a schlíplí, tak bych tomu nevěřil. Jsou to pro nás velmi cenné body," uzavřel své hodnocení Milan Schmidt.

TJ Medlov - FK Zlaté Hory 2:1 (0:1)

Branky: 56. Gazdík, 85. Král - 36. Vasil Charalambidis. Rozhodčí: Krobot - Juřátek, Šťastný. ČK: 87. Burian (ZH).
Medlov: Zmund - Müller, Polýnek, Šenk, Rozsypal (65. Král) - Skopal (60. Okrouhlý), Havlíček, Gazdík, Obíral - Klabačka (40. Gazdík), Novák. Trenér: Milan Schmidt.
Zlaté Hory: Kamiš - Burian, Karlík, Škoda, Petroš - Vasil Charalambidis, Biedrava, Plhák (77. Havlena), Navrátil - Brückner - Dočekal (70. Vít Charalambidis). Trenér: Libor Šťastný.