Ten si už v 5. minutě připsal první gól, na který o necelých dvacet minut později navázal Svačina, a Medlov tak už relativně brzy vedl od dva góly. Zdramatizování přišlo po trefě Štefka, který dal domácím do druhé půle naději.

Tu však, aspoň na chvíli, zahnal bleskově po začátku poločasu svým druhým gólem v utkání Klabačka. Na dostřel se však domácí opět dostali hned o tři minuty později vlastní brankou Duse. Pak už však nedal Medlov Chválkovicím šanci. Hattrick završil v 54. mniutě Klabačka a další góly do sítě domácích přidal těsně před koncem Skopal.

Chválkovice tak po výhře v Litovli zaznamenaly čtvrtou jarní porážku. „Soupeři vyšly na začátku dvě akce, ze kterých dal góly, které ho nakoply. Medlov nás přehrál a vše mu vycházelo," zhodnotil krátce nezdar trenér domácích Tomáš Glos.

Jeho protějšek Květoslav Pospíšil i přes vysoké vítězství překvapivě moc spokojený nebyl. „Jediná věc, se kterou mohu být spokojený, je výsledek. Určitě mě ale nemůže těšit předvedená hra. Opravdu ten zápas měl velmi slabou úrovně, která byla zapříčiněna hlavně domácím, ale i naším výkonem," řekl Pospíšil.

„Domácí celek zlobil hlavně v první půli , kdy se dostával do přečíslení a kromě gólu tam jednou nastřelil břevno. My jsme také měli nějaké příležitosti, ze kterých jsme dali dva góly. Druhá půle vyzněla zcela jednoznačně pro nás. Chválkovice sice po kontaktním gólu na 2:3 ožily a tlačily se do útočné fáze, ale to jsme z brejkových situací trestali," popsal průběh zápasu trenér hostů.

Pro produktivitu jeho týmu našel s úsměvem rychle přirovnání. „Předvedli jsme něco podobného jako Sparta na Laziu. Prostě jsou takové zápasy. S takovýmto soupeřem si ale herně musíme daleko lépe poradit," zvážněl Pospíšil.

V dalším kole krajského přeboru čekají Chválkovice Želatovice. Medlov pak na hřišti v Uničově přivítá Kralice na Hané.

SK Chválkovice – TJ Medlov 2:6 (1:2)

Branky: 32. Štefek, 49. Dus vlastní – 5., 46. a 54. Klabačka, 23. Svačina, 87. a 89. Skopal. Rozhodčí: Slota – Vrba, Ehrenberger. ŽK: Penc, Štrbík, Žebrok, Štefek – Zmund, Dus. Diváků: 155.

Chválkovice: Kovařík – Beneš, Penc (83. Doležal), Štefek, Václavík – Moravec (74. Andrýsek), Žebrok, Vališ, Výkrutík – Štrbík (86. Dosoudil), Toman. Trenér: Tomáš Glos.

Medlov: Zmund – Müller, Vašíček, Dus, Rozsypal – Slavíček (78. Král), Klof, Kasal, Bartoňek, Svačina (46. Skopal) – Klabačka. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Autor: Tomáš Macák