„Je to skvělý projekt. I když už jsem z oblasti fotbalu odešel, u tohoto turnaje jsem zůstal, protože je to něco parádního. Ta nespoutaná radost dětí z pohybu, z gólů a z vítězství,“ řekl sportovní ředitel republikového finále.

Kde hledat favority v turnaji šestnácti nejlepších škol z celé republiky?

Jako favority vždycky vnímám ty školy, které jsou spojené s fotbalovými kluby, něco jako je u nás v Olomouci Základní škola Heyrovského, Mariánka v Praze nebo Šoupalova v Ostravě, kterou tady ale letos postrádám. Na druhou stranu v této kategorii a při formátu 5+1 může překvapit každý. Mohou se sejít individuality a vyhrát pro svou školu.

Tak jako v krajském finále, kde olomouckou ZŠ Heyrovského nečekaně předčil Šumperk.

Šumperk má v ročníku 2007 velmi silné mužstvo. Byl to vyrovnaný souboj. Vzájemná bitva skončila remízou a roz-hodovalo potom skóre. Postoupily ale obě školy a bylo by zajímavé, kdyby si konfrontaci mohly zopakovat i na Svátku fotbalu.

Můžete vlastně na finále někomu fandit?

Organizátor by asi měl být nestranný, ale když tam máte mužstvo ze své školy, tak to úplně nejde. Práce s organizací je ale tolik, že si úplně nedovedu představit, že uvidím každé jejich utkání. Fandit ZŠ Heyrovského ale určitě budu.

McDonald’s Cup už má dlouhou tradici. Jak je to možné?

Je to skvělý projekt. Kdo na vlastní oči neviděl aspoň nějaké okrskové finále, tak si asi neumí představit, o čem mluvím. I když jsem z oblasti fotbalu už odešel, tak tento projekt jsem si nechal, protože je to něco úžasného. Začíná to poměřováním vesnických škol v okrskových a okresních kolech a končí tady na Svátku fotbalu. Na všech úrovních je to ale u dětí nespoutaná radost z pohybu, z gól a z vítězství.

Vy sám se podílíte už na dvacátém ročníku. To je skoro nepředstavitelná porce práce.

Pár šedin, které mám na hlavě je možná právě díky McDonald’s Cupu (směje se). Musím poděkovat řediteli naší školy, že mi dává tyto možnosti. Kromě McDonald’s Cupu se podílím ještě na organizaci soutěží v atletice, takže v květnu a červnu už ve škole zase tolik nebývám. Naštěstí jsem se ale obklopil skvělými lidmi, kteří mi pomáhají, takže nemusím řídit každé okrskové kolo. Už máme svou rutinu a není to až taková katastrofa.

Republikové finále se jmenuje Svátek fotbalu. Je to svátek i pro vás?

Tím si nejsem tak docela jistý (usmívá se). Pro mě bude svátek až vyhlášení vítězů. Ale ve spolupráci s agenturou IMA, která dbá na každý detail a už od září začíná připravovat červnové republikové finále, se to zvládnout dá. Neleží to jen na mně, to si nedokážu představit.