Dvaadvacetiletý záložník se zkušenostmi z Ligy mistrů i reprezentace se po dohodě klubů vrací na Hanou z mistrovské Plzně.

„Olomouc mám v srdci a chtěl bych jí pomoct. Nic jiného teď neřeším," prozradil Pospíšil.

Ve známém prostředí bude mít nevysoký tvůrce hry jediný úkol – vrátit olomoucké záloze kreativitu.

Během roku a půl, co patřil do základní sestavy Sigmy, si diváci snadno zvykli na přesné a překvapivé přihrávky, kterými dokázal odemknout nejednu obranu, stejně jako na precizní rány z trestných kopů.

Lepší hráč než před odchodem

Zatím je jisté, že Pospíšil olomoucký dres bude oblékat v jarní části ligy.

Situace kolem jeho zářijového přestupu na západ Čech je, slušně řečeno, nepřehledná.

Podle všeho nešlo o klasický přestup z jednoho klubu do druhého.

„Je tam dohoda mezi kluby, já sám o tom moc nevím. V Olomouci budu hrát na jaře a to je to, na co se teď soustředím," prozradil rodák z Bělkovic.

V Sigmě se těší především na větší herní vytížení. Za plzeňskou Viktorii si zahrál v lize jen čtyři zápasy. V prestižní Lize mistrů přidal další dva.

„Rozhodně to neberu jako chybu. I těch pár minut v Lize mistrů mi dalo velké zkušenosti. Stejně jako třeba tréninky v Plzni," míní Pospíšil.

„Je to logické. Platí tam skoro, že co hráč, to reprezentant. Naučil jsem se toho hodně. Cítím na sobě, že jsem lepší hráč, než když jsem odcházel. Ale taky cítím, že už potřebuju pravidelně hrát," dodal.

S tlakem počítám

Místo boje o titul s Plzní ho čeká v Olomouci boj o záchranu.

Deváté místo v tabulce klame. Hanáci visí po podzimních šestnácti kolech jen dva bodíky nad sestupovou propastí.

„Samozřejmě jsem sledoval, že se klukům nedařilo. Po mém odchodu se podařilo sice párkrát vyhrát, ale pak se to vrátilo do starých kolejí a nepovedlo se jim z toho dost. Věřím ale, že jaro bud úplně jiné," prohlásil odhodlaně.

Třeba jako před dvěma lety, kdy chřadnoucí Sigmě musel přijít na pomoc Petr Uličný.

Z posledního místa ji zachránil a nakonec i slavně vyhrál domácí pohár.

Pospíšil byl tehdy jako ligový zelenáč u toho.

„Myslím, že moc se to srovnávat nedá. Tehdy byla ta situace vážnější. Stejně jako tehdy ale věřím, že kvalitu máme. Snad se nám podaří rychle nasbírat body, aby byl zbytek sezony klidnější," doufá.

I jeho vlastní pozice bude odlišná od jara 2012.

„Tenkrát jsem byl bez ligových zkušeností a snil jsem o tom, že se udržím v kádru. Teď přicházím v jiné pozici. Bude na mě určitě mnohem větší tlak. Ale s tím počítám," říká.

V Olomouci zahájí přípravu na jaro v pondělí 6. ledna.

Pokud se nic zvláštního nestane, odbude si Martin Pospíšil obnovenou premiéru v modrém dresu Sigmy 22. února v domácím zápase proti pražské Slavii.