Na předměstí bude hostovat do konce kalendářního roku.

Šestatřicetiletý medailista 
z památného Eura 2004 v Portugalsku skončil minulý týden po dohodě v prvoligovém Znojmě. Na začátku týdne se dohodl na angažmá v Holici, která hraje třetí nejvyšší soutěž a kde v dětství s fotbalem začínal.

„Marek chtěl ještě hrát dál fotbal. Dohodli jsme se prakticky ihned," řekl šéf holického klubu Vladimír Dostál.

V Holici bude mít Heinz tzv. neamatérskou smlouvu. Stejně jako ve Znojmě bude v HFK hostovat. Stále je totiž kmenovým hráčem Sigmy Olomouc. O to pikantnější je fakt, že první start v novém dresu by měl absolvovat v sobotu proti rezervě největšího klubu v hanácké metropoli (sobota, 15.00).

„Pro nás je to pochopitelně velká posila. Věřím, že nám pomůže se střílením gólů i s jejich připravováním. Kvalitu ve finální fázi by měl určitě pozvednout," pochvaluje si získání zvučné posily trenér HFK Jiří Derco.

Ten Heinze vedl už v době, kdy v Sigmě trénoval společný tým juniorky a rezervy.

„Trochu už se známe a víme, co od sebe čekat," řekl kouč, jenž s fotbalistou, který v české lize oblékal kromě dresů Sigmy a Znojma také barvy Baníku Ostrava a Brna, počítá na místo podhrotového hráče.

„Už jsme se o tom spolu bavili. Myslím, že na tom postu pro nás bude nejvíce prospěšný. Je to ale otázka konkrétních zápasů," nevyloučil Derco ani variantu, že by se 
Heinz pohyboval na hrotu útoku.

ČTĚTE TAKÉ: Kouč Sedláček o návratu do Holice: Po zádech nikomu šplhat nebudu

Kdybych to nevzal, už se nepřinutím

Dohoda mezi třicetinásobným reprezentantem a HFK zatím platí do konce kalendářního roku.

„Samozřejmě bychom ho rádi udrželi i dál. Uvidíme, ale jestli to bude 
v možnostech našeho klubu," podotkl Dostál.

Sám Marek Heinz prý po konci ve Znojmě zvažoval odchod do zahraničí.

„Uvažoval jsem o možnosti jít do Rakouska, ale teď by to bylo takové narychlo, takže se to připravuje na to, aby se to v zimě nějak dořešilo," přiznal, že v Holici se možná zdrží jen chvíli.

„Vzal jsem to hlavně z toho důvodu, že kdybych dva měsíce nic nedělal, tak bych se už potom asi nepřinutil," pousmál se.

ROZHOVOR s Markem Heinzem (nejen) o jeho návratu do Olomoucečtěte V PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM vydání Olomouckého deníku 4. října

Marek Heinz

narozen: 4. srpna 1977

bývalá působiště: Lázně Bohdaneč, Sigma Olomouc, Hamburger SV, Arminia Bielefeld (oba Něm.), Dukla Praha, Baník Ostrava, Borussia Mönchengladbach (Něm.), Galatasaray Istanbul (Tur.), Saint Etienne, FC Nantes (oba Fr.), Brno, Kapfenberg (Rak.), Ferencváros Budapešť (Maď.), Sigma Olomouc, Znojmo.

bilance v české lize: 152 zápasů/44 branek

bilance v reprezentaci: 30 utkání/5 branek