Ten však zvolil „českou“ cestu a stal se novou posilou Sparty. „Nad touhle nabídkou jsem neváhal,“ přiznal člen stříbrné devatenáctky na posledním mistrovství Evropy.

Tomáši, měl jste několik nabídek z Anglie či Německa. Proč jste zvolil Spartu?
O nabídkách ze zahraničí jsem toho příliš nevěděl. Jak jsem ale dostal nabídku od Sparty, tak jsem byl rozhodnutý. Je to nejlepší český klub. Znám generálního sportovního manažera Hřebíka. Na Letné se buduje nový tým. To vše rozhodlo proto, abych neváhal.

Jste nejdražším zimním přestupem Sparty a zřejmě i celé ligy. Nebudete tím pádem pod tlakem?
Takhle to nevnímám. Nestarám se o to, kolik jsem stál. Jsem jen rád, že to vyšlo. Teď je jen na mě, jestli do angažmá ve Spartě vykročím tou správnou nohou.

Stály o vás evropské kluby v čele s Manchesterem City. Vy jste zvolil Spartu. Je to pro vaši budoucnost to nejlepší řešení?
Věřím tomu. Je to postupný krok. Jsem přesvědčený o tom, že jsem si vybral správnou cestu.

Jaký je váš hlavní cíl na Letné?
Na prvním místě je prosadit se do základní sestavy, a co nejdéle se v ní udržet. A samozřejmě bych tady rád vyhrál ligový titul.

Stihl jste se pobavit s trenérem Haškem či generálním sportovním manažerem Hřebíkem o svém postu na hřišti?
Ještě ne. Tohle téma jsme nerozebírali. Já se nejlépe cítím v ofenzivě. Tedy útok, záloha. Ovšem kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

Právě s Jaroslavem Hřebíkem se znáte z reprezentace do 19 let, kterou vedl jako trenér, a se kterou jste oba vybojovali stříbro na mistrovství Evropy. Jaký spolu máte vztah?
Profesionální. Víme, co od sebe můžeme čekat. Já se na spolupráci s ním těším.

Bude pro vás pikantní případný duel s Olomoucí na jaře?
Určitě. Ale já mám Olomouc pořád rád. Neodcházel jsem ve zlém. Ovšem teď jsem zaměstnancem Sparty a dovedu si představit, že dám Olomouci třeba gól. V tom případě bych ale neprovokoval olomoucké fanoušky nějakými gesty.