Hlavní mezeru po sestupovém odlivu hráčů vidí manažer Sigmy v záložní řadě. Právě zde se plánuje doplnění. „Jména zatím prozradit nemůžu, ale můžu říct, že jednáme s jedním druholigovým klubem o možnosti získání středního záložníka, který v tom klubu patří k tahounům a klíčovým hráčům. Pak máme rozjednaného ještě jednoho hráče, je to perspektivní záložník z první čtverky nejvyšší soutěže, který nedostával tolik příležitostí," prozradil v rozhovoru pro klubový web Sigmy Ladislav Minář.

Do kategorie nepříliš vytěžovaných mladých záložníků týmů z čela tabulky patří například dvaadvacetiletý Matěj Končal či dvacetiletý Slovák Martin Chrien. Oba jsou členy kádru plzeňské Viktorie.

S účastí ve Fotbalové národní lize souvisí pokles příjmů, který znamená snížení rozpočtu. Pro jeho naplnění potřebovala Sigma prodat hráče. Do Liberce odešli Jan Navrátil a Petr Ševčík, David Houska na Hané sice smlouvu prodloužil, ale hned zamířil do Mladé Boleslavi na hostování. „Hráči, kteří byli pod smlouvou, odešli i proto, že rozpočet se rapidně snížil, pomalu až na polovinu. A abychom byli konkurence schopní, tak bylo potřeba také do rozpočtu získat finance z prodeje hráčů," řekl Ladislav Minář a pokračoval: „Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby nám ty finance zabezpečil jeden prodej, ale bohužel ekonomická situace je taková, že z finanční náhrady za jednoho hráče bychom potřebnou částku nebyli schopni získat."

Přestup Petra Ševčíka byl pro olomoucké vedení rozporuplný. „Nicméně nabídka Liberce byla zajímavá, že byť jsme vnitřně cítili, že to po sportovní stránce není dobré řešení, tak zvítězila ta ekonomika. Odstupné za Navrátila a Ševčíka nám dalo částku, kterou jsme potřebovali, abychom mohli mít tým, se kterým budeme bojovat o postupové příčky do první ligy," podotkl sportovní ředitel druholigové Sigmy.

Olomoucký tým opustilo dvanáct hráčů, otevřená je situace okolo Michala Ordoše, který však upřednostňuje zahraniční angažmá. Z hostování se do kádru Václava Jílka, který s celým realizačním týmem pokračuje ve vedení A-týmu, vrací stoper Aleš Škerle a forvard Václav Vašíček. Také gólman Miloš Buchta, který v minulé sezoně patřil k nejlepším hráčům Sigmy, by měl podle Ladislava Mináře v Olomouci zůstat. „Fanoušky v této fázi můžu uklidnit, z toho gró hráčů, na kterých se bude stavět, neodejde nikdo. Aby to bylo jinak, musela by přijít taková nabídka, které se nedá odolat. Během týdne se budeme snažit dotahovat ty dva rozjednané transfery. Kádr doplnili také hráči z béčka Hladík, Buchvaldek, Yunis, Habusta a Jemelka," uvedl pro web sigmafotbal.cz Ladislav Minář.

Sigma zahájí přípravu v pondělí, první zápas čeká Hanáky v Kroměříži v pátek 24. června proti Spartaku Trnava.