Jak jste se cítil při první přáteláku za Sigmu?

Hrálo se mi docela dobře. Myslím, že Trnava toho ani v jednom poločase moc neměla. Začali přípravu před třemi týdny, byla to pro ně generálka na evropskou ligu a vyrovnali jsme se jim docela dobře. Škoda jedné naší chyby. Jinak to bylo v pohodě, akorát to vedro bylo šílené.
Probíhá úvodní seznamování a sehrávání?

Byl to první zápas, máme na to ještě pět šest týdnů. Času bude dost, některé kluky jsem znal, i když jsem s nimi nehrál. S Hálisem jsem byl v nároďáku. Myslím, že to nebude problém, v Táborsku jsme také chtěli hrát fotbal po zemi.

Jak se udál váš příchod do Olomouce?

Během dovolené mi volal trenér Jílek, že se na vedení dohodlo, že se bude chtít hned postoupit zpátky do ligy. Začaly se shánět posily, trenér si mě vytipoval, zavolal mi a myslím, že jsme se domluvili docela rychle. Navíc jsem v Táborsku neprodloužil smlouvu. Vyhlížel jsem jiný klub. Kam jinam ve druhé lize, než do Olomouce? Když první liga nevyšla… Teď budu dělat všechno pro to, aby se postoupilo.

S trenérem Jílkem už jste se znali z mládežnické reprezentace?

No myslím, že i v osmnáctce. Když jsem byl v devatenáctce, tak už tam s panem Hřebíkem nebyl, šel do Sparty. Poznali jsme se v reprezentaci. Známe se a navíc sledoval asi i zápasy béčka ve druhé lize. Nebyl tam problém.

Začínáte se chystat na boj o postup?

Všichni za tím jdeme. Co jsem zatím poznal kluky, tak parta je tady výborná. Beru to za sebe jako posun v kariéře. Mám ambice hrát ligu, takže doufám, že se to povede hned s Olomoucí. Vždycky je lepší postoupit s týmem, kde odehrajete sezonu. Zkusím pro to udělat maximum.

V Táborsku jste se věnoval trénování malých fotbalistů. Bavilo by vás něco takového i v Olomouci?

Převzal jsem si na celý rok hráče do deseti let, ročník 2006 jako hlavní trenér. Mám to trochu v krvi, táta dělá šéftrenéra mládeže v Domažlicích, odkud pocházím. S malými mě to hrozně baví a v deseti letech už se s nimi dá pracovat dobře. Mrzelo mě, že jsem je musel opustit. Hodně jsem si na ně navyknul a přirostli mi k srdci. Ale teď si chci dát trochu pauzu. Minimálně půlrok se chci soustředit jen na svůj fotbal.

Váš přestup na Hanou se ještě dokončuje?

Lékařské testy už proběhly. Doufám, že to bude všechno v pořádku a všechno se co nejdřív vyřeší. Vše je domluvené a už to stačí jen podškrábnout (smích).

Trenér Jílek o Martinu Sladkém: „Přinesl do středu hřiště správnou agresivitu. Byla tam fotbalovost, měl tam tři čtyři situace, které vyřešil velmi dobře, konstruktivně. To, co jsme od něj očekávali, splnil. Rezervy samozřejmě má jako všichni ostatní a je třeba na nich pracovat. Ale myslím, že naznačil potenciál, který si od něj slibujeme."